Monday 23 September 2019 | دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
بازدید: 415

رسانه‌ها، آینه تمام نمای حوزه سلامت

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت) ادامه داد: فضای کشور، فضای تعامل نظام و مردم با رسانه‌ها است، رسانه ها امروز پل ارتباطی مردم برای اطلاع از روند جاری در کشور است و این جایگاه حتی با یک دهه قبل قابل مقایسه نیست. درست است که کشورهای توسعه یافته رسانه‌های بسیاری دارند، اما این سیر صعودی در نظام جمهوری اسلامی از نظر نمودار منحنی در هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست.

وی با بیان اینکه این سرمایه بزرگی برای رسانه‌ها است، اظهار کرد: این نگاه باید حفظ شود، رسانه‌ها برای رساندن پیام‌هایی در کشور به خصوص در حوزه بهداشت و درمان که مردم به آن نگاه ویژه دارند، نقش آفرینی می‌کنند و علاوه بر بازگویی ضعف‌ها، نکات مثبت را نیز بیان می‌کنند. معتقدم تا به امروز رسانه‌ها در کشور توانسته‌اند در جایگاه سلامت به خصوص در طرح تحول سلامت، ضعف‌ها، چالش‌ها، ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و توانمندی‌ها را بیان کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: رسانه‌ها از این به بعد نیز می‌توانند بهترین کمک حال روند پیشرفت سلامت باشند. خوشبختانه آمار و ارقامی که وجود دارد، تقریبا پیگیری حوزه سلامت در رسانه‌ها رتبه دوم را دارد. امیدوارم در سال جدید با همین نگاه واقع بینانه و گفتن ضعف‌ها و چالش‌ها و ارائه راهکارها، در مسیر پیشرفت قرار بگیریم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of