Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
بازدید: 382

راه‌اندازی دفاتر خدمات سلامت در سراسر کشور

به گزارش طبنا( خبرگزاری سلامت) از وبدا، محسن فرهادی ضمن اعلام این خبر گفت: دفاتر خدمات سلامت با هدف ارتقای برنامه بهداشت عمومی که محور هفتم طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت بود، توسط مرکز سلامت محیط و کار ایجاد شد.

وی با اشاره به این که این دفاتر به منظور بازدیدهای بهداشتی، افزایش پوشش و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه ایجاد شده اند، افزود: در سطح تهران با کمک سه دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی تاکنون ۳۹ دفتر راه اندازی شده و این دفاتر موفق به جذب ۱۶۰ کارشناس بهداشت محیط و بالاتر به عنوان مسئول فنی و ممیز شده‌اند.

فرهادی خاطرنشان کرد: این دفاتر با انعقاد قرارداد برای انجام بازدید و ممیزی تاکنون توانسته‌اند ۹ هزار و ۵۵۷ واحد صنفی را تحت پوشش قرار‌ دهند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار گفت: ۲۸ هزار و ۸۲۱ مورد ممیزی توسط دفاتر خدمات سلامت در تهران انجام شده که این ممیزی ها کاملا با مشارکت بخش خصوصی انجام گرفته و طرح به صورت کاملا خودگران اجرا شده است.

وی افزود: در این طرح ضمن افزایش پوشش بازدیدها و ارائه مشاوره به واحدهای صنفی این امکان ایجاد شده است که بازرسان بخش دولتی به وظایف حاکمیتی خود بپردازند و کلیه عملیات غیرحاکمیتی توسط این دفاتر انجام می‌گیرد.

وی با بیان این که انتظار می‌رود با افزایش پوشش دفاتر خدمات سلامت، اخذ صدور صلاحیت‌های بهداشتی به منظور صدور پروانه‌های کسب تسهیل و شاهد ساماندهی واحدهای صنفی باشیم، افزود: امیدواریم با تاسیس این دفاتر به کاهش تخلفات کمک کرده و ارتباط نزدیکتری میان واحدهای صنفی، اتحادیه‌ها، دفاتر و بخش دولتی به وجود آید.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: برای افزایش توان اقتصادی دفاتر خدمات سلامت به زودی سایر خدمات از جمله صدور کارت بهداشت و رتبه‌بندی واحدهای صنفی نیز به آنها واگذار می‌شود.

فرهادی در پایان تصریح کرد: با توجه به موفقیت‌آمیز بودن اجرای این طرح در استان تهران این طرح در ۹ استان دیگر در حال گسترش است و امیدواریم تا پایان سال طرح به صورت سراسری در دانشگاه های علوم پزشکی که آمادگی اجرای طرح را دارند آغاز شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of