Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲
بازدید: 215

دومین کنگره دوسالانه بین‌المللی آنکولوژی کودکان

دومین کنگره دوسالانه بین المللی آنکولوژی کودکان-بزرگداشت پرفسور پروانه وثوق، آغاز به کار کرد.

 

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت، دومین کنگره دوسالانه بین المللی آنکولوژی کودکان – بزرگداشت پروفسور پروانه وثوق، به همراه بخش دانشجویی ٢٢ تا ٢۴ اردیبهشت ١٣٩۵ همزمان با ٢۵ سالگى محک در تنها بیمارستان فوق تخصصى سرطان کودکان در خاورمیانه برگزار می شود.
این کنگره علمى با همکارى انجمن خون و سرطان کودکان ایران، انجمن خون و سرطان کودکان آلمان(GPOH) و همراهى مراکز علمى و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با امتیاز بازآموزی برای گروه‎های پزشکی و پیراپزشکی برگزار خواهد شد.
در این کنگره ۱۵ مهمان بین المللى که در معتبرترین بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی جهان همچون st.jude آمریکا و انیستیتو گوستاو روسى فرانسه فعالیت مى کنند، از کشورهای انگلستان، آلمان، هلند، ایتالیا، آمریکا و اردن حضور داشته و در سخنرانی‌های خود آخرین دستاوردهای پزشکی را بیان می‌کنند.

در افتتاحیه این کنگره دکتر محمدهادی ایازی، قائم‌مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد و دکتر حسن ابوالقاسمی، رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران و جمعى از برجسته ترین فوق تخصصان خون و سرطان همچون پروفسور مردآویژ آل بویه و دکتر اردشیر قوام زاده حضور داشته و سخنانی ایراد می‌کنند.
محک به دنبال برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی خون و آنکولوژی در سرطان در سال ۱۳۹۳، این رویداد علمی را به یادمان پرفسور پروانه وثوق بنیانگذار آنکولوژی کودکان در ایران برگزار می‌کند.
پرفسور پروانه وثوق از ابتدای فعالیت بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک به صورت داوطلبانه به عنوان رئیس هیأت امنا و رئیس شورای پزشکی محک لحظات عمر و دانش ارزشمند خود را تا آخرین روز حیات وقف کودکان مبتلا به سرطان کرد.
کدخبرنگار۴۱۰۲۰

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of