Friday 29 May 2020 | جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۶
بازدید: 176

دولت را به ولنگاری فرهنگی متهم کردند/ آرامش گورستانی در دانشگاه‌ها حاکم بود

وزیر علوم با اشاره به برنامه‌های دولت تدبیر و امید جهت افزایش حضور دانشجویان در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی تصریح کرد: تا پبش از آغاز فعالیت دولت یازدهم، آرامش گورستانی در دانشگاه‌ها حاکم بود.

 

 دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سلامت بیان داشت: در طول ۳ سال گذشته تمام تلاش‌ها بر این بوده است نرخ مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و سیاسی افزایش یابد.

فرهادی با بیان این‌که در این حوزه با موانع بسیاری مواجه بودیم، تصریح کرد: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید شرایط نامناسبی در دانشگاه‌ها حاکم بود و علیرغم موانع و مداخلات نهادهای خارج از دانشگاه‌ها، در حرکت خود کاملا موفق بوده‌ایم و فعالیت‌های ما در حوزه‌های مختلف مبین این مساله است.

وی متذکر شد: پیش از این آرامش گورستانی در دانشگاه‌ها حاکم بود و در حال حاضر علیغرم این که تا نقطه هدف برای افزایش نشاط اجتماعی در دانشگاه ها فاصله داریم، اما می‌توان ادعا کرد سرزندگی را در قشر دانشجو زنده کرده‌ایم.

وزیر علوم همچنین خاطرنشان کرد: مخالفان دولت چنین تصور می‌کردند زمانی که صحبت از نشاط و شادی می‌شود و برنامه دولت این ایجاد سرزندگی در قشر دانشجو است، توجهی به ارزش‌های فرهنگی نداریم و عنوان می‌کردند دولت قصد دارد ولنگاری فرهنگی را ایجاد کند و با این حربه، هر فعالیت ما را در دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت علوم نقد غیرمنصفانه می‌کردند.

وی تاکید کرد: در طول ۳ سال دولت تدبیر و امید نشان دادیم که هدف ما، ایجاد فضایی است تا دانشجویان به آینده خود امید داشته باشنند و منعی برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و فرهنگی احساس نکنند و شکاف‌های اجتماعی رفع شود.

این مقام مسؤل گفت: بر خلاف صحبت‌هایی که عنوان می‌شود فعالان انقلابی فضای مناسب را در دانشگاه‌ها در اختیار نداشتند، هرگز فضایی حداقل در دو دهه اخیر برای این افراد تا این اندازه میسر نبوده است.

فرهادی اظهار داشت: این که دولت فرصتی را ایجاد کرده تا دانشجویان در حضور رییس جمهور مسائل را مطرح کنند و دانشجویان تشکل‌های انقلابی بعضا با تعابیری که شایسته نیست با ایشان صحبت کردند، نشان می‌دهد فضا را در حدی که لازم بوده است برای تشکل‌های انقلابی ایجاد کرده‌ایم.

وی گفت: از هر فرصتی که در اختیار داشتیم برای جذب دانشجویان به حوزه فعالیت‌های احتماعی و افزایش نشاط اجتماعی، اقدامات فرهنگی و نشریات دانشجویی بهره جستیم.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of