Sunday 15 December 2019 | یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
بازدید: 143

دولت به وظایف خود در قبال تصفیه پساب عمل نکرده است

 

 

 

صدیف بدری در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیا این مطلب افزود: در شهرها بهترین منبع برای آبیاری فضای سبزها پساب‌ها هستند که البته در سال‌های اخیر با وجو برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته و وظایفی که برای سازمان‌ها تعریف شده پیش نرفته است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در برنامه ششم توسعه هم دولت مکلف به فعالیت در این زمینه شده اما تا کنون اقدام مناسبی نشده است. در این حوزه سه وزارتخانه نیرو، جهاد و کشور مسئولیت‌هایی دارند. شاید در شهرهای کوچک نیاز کمتری برای استفاده از پساب داشته باشند اما در شهرهای بزرگی مثل تهران یا سایر کلان شهرها این نیاز با توجه به حجم تولید پساب‌ها ضروری است.

بدری تصریح کرد: تصفیه و استفاده از پساب‌ها در حوزه کشاورزی برنامه ایست که دولت از سال ۹۶ آغاز کرده و امسال هم اقدامات چشمگیری نداشته است با این حال برای سال آینده برنامه ریزی‌هایی صورت داده است تا بتواند درصدی از برنامه هدف گذاری شده را محقق کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شهرهای جدیدی هشتگرد سیستم‌های تصفیه پساب تعریف شده که بسیار هم مدرن هستند، از پساب‌های تسفیه شده در آبیاری فضای سبز همین شهر استفاده خواهد و امیدواریم که در سایر شهرها نیز به صورت تعریف شده از این امکان برای تامین آب حداقل بخش کشاورزی با توجه به کمبود بارندگی استفاده شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پیش بینی‌ها نشان می‌دهد در کشور و استان‌های مختلف در سال‌های آینده با معضلات جدی ای روبرو خواهیم شد، در این شرایط طبیعتا استفاده از پساب فاضلاب منبعی است که در فضای سبز و توسعه کشاورزی می‌توانیم استفاده کنیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of