Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰
بازدید: 118

دهه فجر قله همگرایی، وحدت و انسجام آحاد مردم و مسئولان است

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را قله همگرایی، وحدت و انسجام آحاد مردم و مسئولان نظام مقدس اسلامی دانست.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت تولیت آستان قدس رضوی در این دیدار که شامگاه سه شنبه ۲۸ دی­ماه در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را مجموعه‌ای فرا دستگاهی نامید و گفت: بزرگترین و مهمترین وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ساماندهی و برنامه­ریزی جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از شاخص‌های مهم برای نشان دادن وحدت ملی است، عنوان کرد: یکی از شاخصه‌های اساسی که وحدت ملی را در جمهوری اسلامی ایران اثبات می‌کند، راهپیمایی ۲۲ بهمن بوده که مایه امید و خشنودی دوستان نظام در سراسر عالم و نقطه یاس و ناامیدی دشمنان است.
وی افزود: راهپیمایی مردمی ۲۲ بهمن هر ساله با چنان شکوه و عظمتی در سراسر کشور برگزار می‌شود که گویی برای نخستین بار است که ملت به دفاع از انقلاب اسلامی برخواسته­اند و این موضوع با گذشت ۳۸ سال موجب رشک و حسرت جهانیان شده است.


عضو مجلس خبرگان رهبری، ایران اسلامی را پرچم‌دار دفاع از محرومان و مستضعفان، پاسدار ارزش‌های الهی و نماد ایستادگی در برابر ظلم و ظالم در عالم معرفی کرد و با اشاره به شرایط خاص امروز که موجب تمایز راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با دیگر سال‌ها شده است، گفت: به لطف و عنایت پروردگار در تمام عرصه‌های تقابل با استکبار دست برتر از آن انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است و امروز اندیشه انقلاب اسلامی در عراق، سوریه، یمن و بسیاری از کشورهای دیگر دشمن را به زانو درآورده است.


وی در ادامه به عهدشکنی‌های اخیر استکبار در موضوع برجام اشاره و ابراز کرد: بعد از عهدشکنی‌های آمریکا در مسئله برجام یک هم­دلی و وحدت رویه در اتکا به نیرو و ظرفیت‌های داخلی در کشور ایجاد شده، به طوری که نگاه حکیمانه رهبری معظم انقلاب امروز راهبرد همه حزب‌ها و جریانات دلسوز نظام شده است.


عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان یکی از ضروریات دهه فجر را که کمتر به آن توجه شده است، روشنگری ابعاد مختلف انقلاب اسلامی و خباثت رژیم پهلوی برای نسل جوان معرفی و خاطرنشان کرد: دهه فجر و ۲۲ بهمن فرصتی مغتنم برای روشنگری اذهان جوانانی است که انقلاب و جنگ را درک نکرده­اند، این دهه فرصتی برای رویش‌های انقلاب است.


عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ایجاد انحراف در اعتقادات، باورها و تاریخ ملت ایران را یکی از اهداف رسانه‌های غربی در راستای تطهیر حکومت پهلوی دانست و ابراز کرد: در چنین شرایطی که دشمن با هجمه بردن به اعتقادات نسل جوان و مهندسی افکار به دنبال تغییر اعتقادات و باورهای ملت ایران است، آشنا کردن نسل جوان با رخدادهای تاریخی پیش از انقلاب و دوران پهلوی، می‌تواند اذهان جوانان را روشن کند و دشمن را در اجرای توطئه‌های خود ناکام بگذارد.


تولیت آستان قدس رضوی در پایان به مقایسه شرایط ایران و مصر توسط یکی از نخبگان مصری اشاره و عنوان کرد: در مقاله‌ای که توسط یکی از نخبگان مصری تنظیم شده، آمده است: «ما و ایرانی‌ها بیش از سی سال پیش در فضای بین المللی در یک سطح بودیم؛ ایرانی‌ها راه مبارزه و مقاومت در برابر ابر قدرت‌ها، به خصوص آمریکا را انتخاب کردند و ما با قرارداد کمپ دیوید آشتی با اسرائیل و آمریکا را آغاز کردیم. امروز ایران از یک قدرت منطقه‌ای به یک قدرت جهانی تبدیل شده و در تمام علوم استراتژیک‌ جزو برترین‌های جهان است و ما با وجود حمایت آمریکا دغدغه تهیه یک وعده قرص نان برای اکثر مردم‌مان را داریم.»


در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد سلطانی؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گزارشی از عملکرد و برنامه‌های این شورا برای دهه فجر امسال ارائه کرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of