۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

دست‌های پشت پرده اعتماد مردم را هدف گرفته‌اند

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) درباره طرح یک شوری الزام شاغلان حرف پزشکی و وابسته به تجهیز مرکز ارائه خدمات سلامت به دستگاه کارت خوان بانکی، افزود: در این زمینه قانون کلی وجود دارد، مجلس برای بودجه سال ۹۸ تصویب کرده که مطب ها هم مانند سایر صنوف از کارت خوان استفاده کنند، البته طبق قانون مکانیزه‌ای که مصوب قانون برنامه ششم توسعه است، تمام صنوف باید در این راه قرار بگیرند که طبیعی است صنف پزشکی نیز مستثنی از آن نیست.

وی با تاکید بر اینکه قانون کلی و مشخصی در این باره وجود دارد که در حال پیگیری و اجراست و تمام صنوف هم موظف به انجام آن هستند، ادامه داد: جای سوال دارد که چرا هر چند وقت یکبار تعدادی از همکاران ما نسبت به صنفی خاص طرحی را آماده می‌کنند.

شهریاری با تاکید بر اینکه باید دید واقعا پشت پرده این تحراکات و طرح ها چه تفکری نهفته است، اظهارکرد: شاید نماینده‌ای از برخورد یک پزشک خوشش نیامده که چنین طرحی را ارائه و موضع گیری می‌کند! اینکار باید حساب شده باشد تا نگرانی‌ای در جامعه ایجاد نشود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید مطرح شدن چنین طرح هایی به بروز حساسیت افکار عمومی، بویژه بعد از فشارها بر موضوع فرار مالیاتی پزشکان بیانجامد، پاسخ داد: فرار مالیاتی اصلا صحت نداشت، کارگروهی هم برای بررسی این موضوع تشکیل شده تا گزارشی را آماده کند و به زودی هم نتایج آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید، ضمن اینکه در جلسه‌ای هم که با حضور مسوولان امور مالیاتی کشور، مرکز پژوهش ها و وزارت بهداشت و درمان انجام شد هیچ کس حتی خود سازمان امور مالیاتی کشور هم گزارشی را که مرکز پژوهش ها درباره فرار مالیاتی داده بود قبول نمی‌کرد، به نظر می‌رسد که برخی موضوعات اتفاق میفتد که قصدش ایجاد تنش در جامعه است.

وی با بیان اینکه با سلب اعتماد مردم نسبت به جامعه پزشکی، در درجه اول این مردم هستند که آسیب می‌بینند، گفت: قطعا جامعه پزشکی هم باید مالیات بدهد و نباید هم فرار مالیاتی داشته باشد، جامعه پزشکی هم مانند همه صنوف در اجرای مصوبات و قوانین کشور پیشگام بوده است.

شهریاری با اشاره به اینکه این طرح در مراحل اولیه خود قرار دارد، تصریح کرد: همکاران ما در کمیسیون های مختلف این طرح را بررسی می‌کنند تا با قوانین تضادی نداشته باشد. ممکن است مصوبه‌ای داشته باشیم اما زیرساخت ها برای انجام آن فراهم نباشد یا موارد دیگر، اینها موضوعاتی است که باید در بررسی یک طرح مورد توجه قرار گیرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of