Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۶
بازدید: 153

کاهش سهم داروهای وارداتی طی سه سال گذشته/ داروسازی نماد اقتصاد مقاومتی است

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به دستاوردهای حاصل شده در صنعت داروسازی داخلی، این صنعت را از نمادهای اقتصاد مقاومتی در عرصه سلامت برشمرد و از کاهش سهم واردات طی سه سال گذشته خبر داد.

 

دکتر رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت بیان داشت: امسال شاهد دومین دوره برگزاری نمایشگاه ایران فارما هستیم که چهارصد شرکت داخلی و ۹۰ شرکت خارجی فعال در حوزه های مرتبط با داروسازی اعم از مهندسی، تولید مواد اولیه، بسته بندی و … در آن حضور دارند.

دیناروند افزود: دومین دوره نمایشگاه ایران فارما در مساحتی به وسعت ۱۵ هزار متر مربع برگزار می شود که در مقایسه با دوره قبل، افزایش تقریبا دو برابری داشته است.

وی گفت: پیش بینی می شود ۲۰ هزار متخصص جامعه پزشکی، داروسازی از نمایشگاه بازدید داشته باشند.

معاون وزیر بهداشت در ادامه، صنعت داروسازی را از نمادهای اقتصاد مقاومتی در عرصه سلامت برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر، ۷۰ درصد بازار به لحاظ ریالی در اختیار داروهای تولید داخل است و ۳۰ درصد باقی مانده داروهای گران قیمت را شامل می شود که جدید هستند و به لحاظ کمی، تنها ۲.۵ درصد اقلام دارویی توزیعی در بازار را دربر می گیرد.

دیناروند خاطرنشان کرد: طی سه سال گذشته، سهم داروهای وارداتی هشت درصد کاهش یافته است. هدف مهم صنعت داروسازی، توسعه صادرات است که برای تحقق آن می بایست به تراز مثبت تجاری دست یابیم.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of