Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
بازدید: 162

در نظام سلامت همواره با کمبود منابع مواجه می‌شویم

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، ابوالحسن فیروزآبادی روز شنبه درباره اجرای طرح‌های الکترونیک در نظام سلامت افزود: گزارش بسیار خوبی از روند اجرای طرح‌های الکترونیک و مدیریت هوشمند منابع و کاهش مصارف و هزینه‌ها در سازمان بیمه سلامت ارائه شده است. همچنین برای توسعه الکترونیکی شدن خدمات در سازمان بیمه سلامت تصمیم‌های خوبی گرفته شده است.

وی ادامه داد: سرعت الکترونیکی شدن خدمات مطب‌ها نیز افزایش یافته و از طرفی باید از ظرفیت بخش خصوصی در مسیر الکترونیکی شدن خدمات نظام سلامت استفاده کنیم.

فیروزآبادی اظهارکرد: زیرساخت‌های کشور برای اجرای طرح‌های الکترونیکی در نظام سلامت آماده است و این مسیر حتماً باید طی شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور درباره آمادگی مدیران و مسئولان نظام سلامت برای الکترونیکی شدن خدمات نیز بیان کرد: باید به سمت الکترونیکی شدن خدمات در نظام سلامت حرکت کنیم و چاره‌ای جز این نیست و باید فرهنگ آن ایجاد شود.

در حال حاضر ۴ پروژه نسخه الکترونیکی، نظام ارجاع الکترونیکی، رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری و استحقاق سنجی در سازمان بیمه سلامت و در ۵ استان اجرا می‌شود. به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، این پروژه‌ها تا پایان بهار در ۵ استان گیلان، مازندران، گلستان، زنجان و آذربایجان شرقی اجرایی می‌شوند و پس از آن گزارش اجرای این پروژه‌ها ارائه می‌شود. وزارت بهداشت نیز در ماه‌های اخیر روند اجرای پروژه پرونده الکترونیک سلامت را سرعت بخشیده و به گفته وزیر بهداشت قرار است تا پایان بهار ۹۸ همه ایرانیان پرونده الکترونیک سلامت داشته باشند.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of