Friday 18 October 2019 | جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
بازدید: 534

در مسیر سخت تأمین هزینه‎های دارو و درمان سعی در نوآور بودن داریم

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، آراسب احمدیان در توضیح نحوه برگزاری بازارهای محک طی سال‎های گذشته گفت: محک در ۲۸ سال فعالیت خود تنها به کمک‌‎های مالی نیکوکاران برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و تأمین هزینه‎های درمان آنها متکی بوده است. طبیعتاً این امر نیازمند آن است که محک در قلب اجتماع حضور داشته باشد و با مردم رابطه برقرار کند که این مهم با اشکال مختلفی نظیر جشن «قلک‌های کوچک و آرزوهای بزرگ»، بازارها و برنامه‎های روزی با محک محقق می‌‎شود.

وی افزود: امروز در خانه دبیرالملک شاهد برنامه مشترک شکل گرفته بین شهرداری تهران که متولی امور فرهنگی و خدماتی این شهر است و مؤسسه خیریه محک و چند فعال اقتصادی هستیم. در این روز فضایی برای ساختن یک جمعه خوب برای مردم تهران، در یکی از ساختمان‌های تاریخی شهرمان با نیت نیک کمک به کودکان مبتلا به سرطان ایران زمین فراهم ساخته‌‎ایم.

احمدیان تصریح کرد: تأمین هزینه‎های دارو و درمان بیش از ۱۹ هزار کودک مبتلا به سرطان تحت درمان در سراسر ایران با قیمت سرسام‎آور دارو بسیار سنگین است و نیازمند روش‎های جدید جلب مشارکت مردمی است که محک برای پیدا کردن این روش‌‎ها خلاقیت زیادی به خرج می‌دهد. محک به دنبال این روش‌های نوآورانه است تا علاوه بر حمایت از فرزندانش الگویی برای عملکرد سایر مؤسسات خیریه باشد.

مدیرعامل محک ضمن مثبت ارزیابی کردن حضور و استقبال نیکوکاران از این بازارچه با اشاره به شعر آغازین اساسنامه محک ادامه داد: ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید، هم مگر لطف شما پیش نهد گامی چند. در تمام ۲۸ سال فعالیت این مؤسسه خیریه، لطف مردم، گام پیش گذاشته و موفقیت امروز حاصل یک حرکت اجتماعی بزرگ در کشورمان است.

وی ضمن قدرانی از انجام مسئولیت اجتماعی فعالان اقتصادی حامی بازار عنوان کرد: بسیار ارزشمند است که محک از یک ظرفیت اجتماعی و فرهنگی برای ارتباط با مردم استفاده می‌کند و مردم ضمن لذت بردن از این فضا، فرزندان محک را برای ادامه درمان‌‎شان یاری می‌کنند. در این میان مسئولیت اجتماعی شرکت‌های حامی بازار نیز به بهترین شکل انجام می‌‎شود. البته شهرداری منطقه ۱۲ گامی فراتر از یک مسئولیت اجتماعی برداشته و این مجموعه به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی یک نگاه وظیفه‌ای داشته و آن را در برنامه‌های خود قرار داده است.

ارائه کیفیت بالا، مشارکت فعالان اقتصادی و انجام فعالیت‌های فرهنگی، انتظار نیکوکاران از بازار‌های محک است

سعیده قدس، بنیانگذار محک برگزاری بازارهای خیریه را یکی از قدیمی‌ترین و ابتدایی‌ترین راه‌های ارتباطی این مؤسسه با نیکوکاران از گذشته دانست و گفت: ۲۸ سال پیش برگزاری بازار‎ها اولین راه عوایدزایی بود که در زمان جنگ به پشتوانه تلاش و همت داوطلبان محک برگزار می‎شدند. نیکوکاران ارتباط بسیار خوبی با بازارهای محک برقرار کردند و در کنار هدف غایی ما که حمایت از کودک مبتلا به سرطان است از بازارها انتظار ارائه کیفیت بالا، قیمت مناسب، مشارکت فعالان اقتصادی و انجام فعالیت فرهنگی دارند.

شهردار منطقه ۱۲: محک، مظهر فرهنگ انسان‌دوستی و خیرخواهی ایرانیان است

علی محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ در پاسخ به دلایل همکاری شهرداری این منطقه با مؤسسه خیریه محک گفت: باور بر این موضوع که اتفاقات اثرگذار در هر شهری با تکیه بر مردم انجام می‌شود، باوری است که هر مدیر و مسئولی را در کارها و برنامه‌هایش موفق‌تر می‌کند. بر همین اساس ما هم معتقدیم نهادهای مردمی که با نیت‌های خیر و انسان‌دوستانه فعالیت می‌کنند به همراهی و همدلی مسئولان نیازمندند.

وی ادامه داد: مؤسسه خیریه محک آوازه جهانی دارد و سطح مشارکت شهری و شهروندی در آن بسیار بالاست؛ برای ما افتخاری است که در منطقه ۱۲ به عنوان قلب تاریخی تهران پایگاهی باشیم برای تحقق نیت‌های خیرخواهانه و همنوع‌دوستانه محک و نیکوکارانی که می‌خواهند و انتخاب کرده‌اند که از کودکان مبتلا به سرطان حمایت کنند.

سعادتی با اشاره به حمایت شهرداری منطقه ۱۲ از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی جهت انجام امور خیریه اذعان داشت: منطقه ۱۲ پایگاهی برای جلب حمایت مشارکت‌های مردمی و اطلاع‌رسانی به مردم برای انجام امور خیر و داوطلبانه است.

وی تلاقی دغدغه‌های شهرداری تهران در توسعه گردشگری و اطلاع‌رسانی در مورد بافت تاریخی تهران قدیم را با فعالیت‌های مؤسسه خیریه محک مثبت ارزیابی و تصریح کرد: عموماً بافت تاریخی در شهرهای هم‌تراز تهران، ویترین شهر به شمار می‌رود که در این ویترین تمامی ظرفیت‌های هویتی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد؛ یکی از این ظرفیت‌ها، انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و داوطلبانه است.

سعادتی افزود: ما در ویترین شهر نیاز به آشنا کردن مردم تهران و همچنین گردشگرهای داخلی و خارجی با نیت‌ها و فعالیت‌های خیرخواهانه فرهنگ ایرانی داریم، در نتیجه حضور مؤسسه محک در منطقه تاریخی تهران بسیار مهم است و یکی از مظاهر هویتی و فرهنگی ایرانیان را که انسان‌دوستی و خیرخواهی است را به نمایش می‌گذارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of