Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
بازدید: 199

دریافتی پزشکان برای جذب در پزشک خانواده افزایش یابد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسینعلی شهریاری با اشاره به انتقاد سازمان نظام پزشکی نسبت به عقب ماندن سرانه پزشک خانواده از تورم گفت: اگر بخواهیم پزشکان عمومی‌را برای اجرای پزشک خانواده جذب کنیم که قانون برنامه پنجم و ششم بوده، باید دریافتی را به نحوی افزایش دهیم که پزشکان انگیزه داشته باشند و جذب شوند. در حال حاضر این پزشکان می‌توانند در بیرون و بخش آزاد درآمدهای بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: یکی از مشکلات عمده‌ای که وجود دارد این است که متاسفانه زمانی که پزشکان وارد سیستم دولتی می‌شوند، می‌بینیم که پرداختی آنها ۸ تا ۱۲ ماه عقب است و این انتقاد به حقی بوده که سازمان نظام پزشکی داشته است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دولت باید تضمین کند که اگر می‌خواهد قانون درست اجرا شود پس پرداختی‌ها نیز باید به موقع باشد تصریح کرد: نمی‌توان خدمتی را امروز ارائه داد و یکسال بعد پول آن داده شود. به ویژه در این تغییر و تحولاتی که در ارزش پول اتفاق افتاده مثلا ارزش ریال ما بسیار کاهش یافته درحالی‌که سال قبل باید پول پزشکان را می‌دادند اما ندادند و حالا که یک سال گذشته یک دفعه ارزش پولی که دریافت می‌کند به یک سوم و یک چهارم رسیده است و این انصاف نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم در مورد اینکه حق‌الزحمه دستیاران پزشک خانواده شهری باید به طور مستقل از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و از سرانه پزشک خانواده منفک شود خاطر نشان کرد: باید راه‌کاری پیدا شود که اینها به طور منظم بتوانند دریافتی داشته باشند اما قطعا باید با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان باشد چراکه بیمه سلامت نیز در مجموعه وزارت بهداشت است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of