شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
بازدید: 218

درمان بیماری‌ها با همکاری پزشکان و متخصصین طب سنتی ایرانی

دکتر شمس اردکانی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره اینکه برخی معتقد‌اند وزارت بهداشت اعتقاد چندانی به طب سنتی ندارد؟ اظهار کرد: اگر این موضوع صحت داشته باشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شخصا باید این مساله را تایید کند.

وی افزود: همیشه یکی از حامیان اصلی و کمک کننده در بحث طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده چراکه با تصویب بخش نامه‌ها و آیین‌نامه‌ها رسیدن به برخی از موارد طب سنتی را تسهیل کرده‌ است.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی با بیان اینکه امیدواریم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حمایت‌هایش را از طب سنتی به عنوان یک مولفه فرهنگی و تمدنی موثر در حوزه سلامت افزایش دهد، گفت: بنده به شخصه مطمئا هستم که نگاه وزارت بهداشت به طب سنتی نگاهی فراگیر و جامع است بنابراین امیدواریم با عملکرد خوب دست‌اندکار حوزه طب سنتی به جایگاه اصلی خود دست یابد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از متخصصین طب سنتی معتقداند طب سنی بهتر از درمان با طب شیمیایی است که مخالف با نظر اطبا  است، عنوان کرد: طب سنتی ایران از حدود ۱۵۰ سال پیش در حوزه درمان فعال بوده است و  در دولت نهم و دهم به صورت رسمی در دانشگاه‌های ما ایجاد شده‌اند ولی طب کلاسیک در تمام این ایام  و زمان‌ها به عنوان طبی که مردم از آن بهره می‌برده‌اند وجود داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم که متخصصین طب سنتی ما چنین ادعایی مبنی بر اینکه فقط آنها می‌توانند بیماری‌ها را درمان کنند داشته باشند و برعکس آن نیز مورد تایید پزشکان کشور ما نیز نیست چرا که طب سنتی ایرانی  همواره به عنوان یک مکتب غنی و کارساز محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of