Sunday 15 December 2019 | یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
بازدید: 312

درمان برخی بیماری‌ها با مصرف خوراکی‌های مناسب

به گزارش طبنا ( خبرگزاری سلامت )، از دیلی‌میل، می‌توان بیشتر بیماری‌ها را با مصرف خوراکی‌های خاص درمان کرد. در ادامه به برخی از این بیماری‌ها اشاره شده است:

اختلال عاطفی فصلی

این اختلال ۵ درصد جمعیت و زنان را ۵ برابر از مردها گرفتار می‌کند. مصرف خوراکی‌هایی با شاخص گلیسمی پایین مانند غلات کامل، سبزیجات ریشه‌ای، عدس و گیاهان چلیپایی مانند کلم بروکلی برای درمان این اختلال مفید است. همچنین ماهی‌های چرب و پنیر به دلیل وجود تریپتوفان، هورمون شادی سروتونین در مغز تولید کرده و  به درمان این اختلال کمک می‌کنند. ویتامین D نیز برای مناسب بودن حال روحی ضروری است، بنابراین با خوردن ماهی‌های چرب، تخم مرغ و مکمل‌ها، این ویتامین را به بدن تان برسانید. درضمن ویتامین B6 هم می‌تواند هورمون شادی در بدن تولید کند که در بیشتر میوه‌ها، سبزی‌ها، غلات کامل و گردو وجود دارد.

پریودهای دردناک

رژیم غذایی کامل و دوری از نمک، شکر و غذاهای سرخ شده و فرآوری شده، تا حد زیادی در درمان دردهای زمان پریود موثر هستند. امگا۳ که در ماهی‌های چرب وجود دارد، از انقباض ماهیچه‌ها جلوگیری می‌کند. البته منیزیم هم همین اثر را دارد و در لوبیا، آجیل و گندم کامل به وفور وجود دارد. در ضمن زنجبیل می‌تواند حالت تهوع زمان پریود را کاهش دهد.

نفس بدبو

نفس بدبو می‌تواند به دلیل خرابی دندان و یا عفونت لثه‌ها و البته نبود بزاق کافی به وجود آید. نوشیدن آب به اندازه کافی می‌تواند کمبود آب در دهان را جبران کرده و از بوی بد آن بکاهد. در ضمن خوراکی‌های حاوی کلسیم از پوسیدگی دندان و در نتیجه بدبویی نفس پیشگیری می‌کند. با خوردن نعناع و یا ریحان یا جویدن آدامس‌های فاقد شکر می‌توانید از انتشار بوی پیاز یا سیری که مصرف کرده‌اید، جلوگیری کنید.

مترجم: نادیا زکالوند

 

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of