Wednesday 3 June 2020 | چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
بازدید: 385

درمان‌های خانگی آکنه

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال‌نیوزتودی، درمان‌های خانگی بسیاری وجود دارد که با کمک آنها می‌توان از شر آکنه‌های مزاحم راحت شد. در ادامه به برخی از این درمان‌های اشاره شده است:

روغن درخت چای

روغن درخت چای، نوعی ضدباکتری و ضدالتهاب طبیعی است و می‌تواند آن دسته از جوش‌هایی که بر اثر باکتری ایجاد شده‌اند را درمان کند. ویژگی‌های ضدالتهابی این روغن نیز از تورم و قرمزی جوش‌ها می‌کاهد.

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا نیز ضدباکتری و ضدالتهاب طبیعی است که می‌تواند جلوی گسترش آکنه‌ها را بگیرد. این گیاه حاوی مقدار آب فراوانی است و مرطوب‌کننده بسیار خوبی نیز محسوب می‌شود. معمولا استفاده از کرم و یا ژل آلوئه‌ورا در مدت ۸ هفته، اثر خوب خود را نشان می‌دهد.

عسل

هزاران سال است که از عسل برای درمان‌ مشکلات مختلف پوستی، از جمله آکنه، استفاده می‌شود. عسل حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که پوست‌های مرده و آلودگی‌ها را از منافذ بسته بیرون کشیده و پاک می‌کند.

سیر

در درمان سنتی از سیر برای درمان بیماری‌های عفونی و افزایش توانایی بدن در مبارزه با میکروب و عفونت استفاده می‌شده است. سیر حاوی ترکیبات آلی گوگرد است که به طور طبیعی ضدباکتری و ضدالتهاب است و با بالا بردن توان سیستم ایمنی بدن جلوی مشکلات ناشی از عفونت مانند جوش‌های عفونی را می‌گیرد.

چای سبز

چای سبز حاوی آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فنول است. بیشتر افراد مبتلا به آکنه دارای غدد چربی پوست بسیاری هستند و چربی زیادی در منافذ پوستی‌شان جمع می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند تمام آلودگی‌ها را پاک کرده و از تولید چربی اضافی پیشگیری کنند و از التهاب پوستی نیز بکاهند.

اکلیل کوهی (رزماری)

اکلیل کوهی حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی، ضدباکتریایی و ضدالتهابی است و می‌تواند از تشکیل آکنه و التهاب ناشی از آن پیشگیری کند.

روغن نارگیل

این روغن نیز دارای ترکیبات ضدباکتریایی و ضدالتهابی است و می‌تواند باکتری‌هایی که موجب آکنه می‌شوند را از بین برده و از قرمزی و تورم جوش‌های صورت بکاهد.

به گزارش طبنا، با نکندن آکنه‌ها و تمیز و مرطوب نگهداشتن پوست و کاهش اضطراب، از گسترش آکنه‌ها پیشگیری کنید.

مترجم: نادیا زکالوند

 

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of