۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱

دردهای ناحیه کلیه را جدی بگیرید

متخصص بیماری های کلیه تاکید کرد: دردهای ناحیه کلیه را جدی بگیرید؛ گاهی آسیب‌های کلیوی تا مدت طولانی بدون علامت است.

 

دکتر عباس اطمینان متخصص بیماری‌های داخلی، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت اذعان داشت: دردهای ناحیه پهلو و کنر از عمده‌ترین مراجعات به متخصصین داخلی و کلیه می‌باشد که در این خصوص چند نکته حائز اهمیت است.

اطمینان با بیان این‌که دردهای ناحیه کلیه می‌تواند چند علت داشته باشد، بیماری‌های مربوط به کلیه، عوارض و بیماری اندام‌های اطراف آن را از جمله این دلایل برشمرد و افزود: گرفتگی و کشیدگی عضلات شکم و پهلو، درد ناشی از اختلالات اسملتی در محل ستون فقرات یا دنده‌ها نیز در شکایت از درد کلیه موثر است.

وی تصریح کرد: دردهای کلیه مبهم هستند و در یک نقطه مشخص قابل توصیف نیستند. البته عمدتا اینگونه است؛ گاهی دردهای ناشی از سنگ ممکن است در یک ناحیه مشخص کاملا حس شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: چند نکته را در رابطه با دردهای کلیوی باید مورد توجه قرار داد؛ اگر این دردها با تب، سوزش تکرر ادرار، اسهال و استفراغ باشد، نشان از عفونت در کلیه است. در حالی که درد شدید و دفع خون در ادرار ممکن است علامتی برای سنگ کلیه باشد.

این فوق تخصص بیماری‌های کلیه خاطرنشان کرد: دردهایی که همراه با فعالیت فیزیکی به وجود می‌آیند، نشان از اختلالات سیستم اسکلتی بدن است.

اطمینان متذکر شد: نکته حائز اهمیت در این رابطه، توجه بیمار و پزشک به تمام علائم است. گاهی آسیب‌های کلیوی تا مدت طولانی بدون هیچ درد و علائم است.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments