Sunday 19 January 2020 | یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
بازدید: 146

درخواست «ابتکار» از انجمن‌ هواداران فوتبال

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، معصومه ابتکار با اشاره به فعالیت‌های گسترده انجمن‌های هواداری تیم فوتبال خاطر نشان کرد: این انجمن‌ها باید طی جلساتی اقدامات و برنامه‌های مورد نیاز فرهنگی و اجتماعی لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را به خانم فریبا محمدیان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، توضیح و ارائه دهند.

وی همچنین با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان و دولت به‌منظور تسهیل حضور زنان در ورزشگاه‌ها برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام داده است، افزود: در همین راستا ریاست جمهوری برای ایجاد زیرساخت‌ها و تامین امکانات مورد نیاز برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به‌صراحت، دستوراتی صادر کرده‌ است.

ابتکار  به‌حضور زنان در بازی فوتبال ایران- بولیوی هم اشاره کرد و گفت: دولت تلاش دارد تا بانوان بتوانند همراه با رعایت قوانین و چارچوب‌های شئون اسلامی در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند که البته روند تدریجی خوبی در این زمینه طی شده است.

به گفته ابتکار، تنها دغدغه، موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها ایجاد فضای اجتماعی، فرهنگی و عمومی در شان و منزلت همه ایرانیان اعم از مردان و زنان ایرانی است.

وی معتقد است که حضور زنان در ورزشگاه‌ها از ابتدا یک مسئله نبوده زیرا زمانی که زنان ایرانی در بازی‌های بین‌المللی مدال‌آور و در تیم‌های برتر دنیا مطرح هستند، یعنی در چارچوب شرع مقدس و قوانین جاری کشور در حال حرکت هستیم و همه این تغییرات مثبت می‌تواند به‌ نفع حوزه ورزشی کشور انجام گیرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of