شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
بازدید: 154

خوزستان به خون نیاز دارد/ ۲۵۰۰ نفر گرفتار تالاسمی

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، عبدالعزیز فقهی، مدیرکل انتقال خون استان خوزستان، در ارتباط با فراخوان اهدای خون در این استان، اظهار کرد: به دلیل سردی هوا و بارندگی‌های هفته‌های گذشته آمار مراجعه جهت اهدای خون در این استان کاهش یافته است.

وی با تأکید بر اینکه بیماران مبتلا به تالاسمی نیاز به خون تازه و زیر ۱۰ روز دارند، گفت: خوزستان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به تالاسمی داشته که بر اساس نیاز این افراد پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و فراخوان جهت اهدای خون صورت گرفته است.

مدیرکل انتقال خون استان خوزستان ادامه داد: ما بر اساس نیاز بیمارستان‌ها جهت اهدای خون فراخوان می‌کنیم و بر همین اساس از هموطنان عزیز در این استان تقاضا داریم که جهت اهدای خون خود به پایگاه‌های سازمان انتقال خون مراجعه کنند.

فقهی خاطر نشان کرد: خوزستان روزانه به حدود ۴۵۰ واحد خون نیاز دارد که برای مصدومان تصادفات، بیماران مبتلا به سرطان، تالاسمی و افراد دارای انجام جراحی استفاده می‌شود که این نیاز نسبت به استان‌های مشابه  بیشتر است.

وی گفت:‌ هموطنان می‌توانند هر سه ماه یکبار جهت اهدای خون مستمر اقدام کنند و این مسئله علاوه بر اینکه برای سلامتی خودشان مفید است، امر خیر به شمار رفته و اجر اخروی نیز به همراه دارد. (فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of