Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
بازدید: 315

خودسانسوری، مشکلات را برطرف نمی‌کند

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: بحث ساختمان‌های فرسوده و مستهلک مدارس و لزوم نوسازی آنها یکی از موضوعات مهم و اساسی است، معتقدم که در لایحه بودجه سال جاری باید برای این موضوع فکری شود.

وی ادامه داد: همچنین باید از مشارکت‌های مردمی‌ و خیرین مدرسه ساز استفاده شود، خیر هم کم نداریم و در سراسر کشور فعالند و ظرفیت بسیار خوبی هم دارند، باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

سعیدی با انتقاد از اینکه مسوولان درباره مشکلات با مردم روراست نیستند، تصریح کرد: به نظر خودسانسوری زیادی در بین مسوولان دیده می‌شود، باید مشکلات را با مردم در میان بگذاریم و صادقانه با آنها صحبت کنیم. حتی در هفته وقف هم می‌توانستیم از این موضوع در ارتباط با مدارس استفاده کنیم چراکه بحث اختصاص وقف در حوزه آموزشی هم بسیار مطرح است و می‌توان از آن در این زمینه بهره برداری کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی‌در پاسخ به این سوال که مدیران وزارت آموزش و پرورش از طرفی اظهار کمبود نیرو و از طرفی به نبود بودجه اشاره می‌کنند در حالیکه وضعیت معلمان حق التدریس همچنان بالتکلیف مانده است، این وضعیت آشفته چطور باید حل بشود، گفت: دولت باید اولویت اصلی خودش را نسبت به موضوعات آموزش و پرورش بگذارد چون اهمیت زیادی دارد، باید بخش اصلی تلاش ما دراین زمینه صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: اگر آموزش و پرورش جزو اولویت‌ها قرار بگیرد قطعا مشکل ما در این زمینه حل خواهد شد، به نظرم موضوع اصلا نیروهای حق التدریس نیست مشکل اصلی این است که در نظام آموزشی هنوز آمایش نیازها و تامین مدرسان و فرهنگیان صورت نگرفته است.

سعیدی تاکید کرد: باید به مجلس اعلام شود که در شرایط فعلی چه کمبودهایی در فضاهای آموزشی و تامین نیرو وجود دارد، این موارد باید هم در بودجه آورده و هم مجوزهای سازمان جذب و استخدام گرفته شود. مدیران را وارد بحث آموزش کردند که این موضوع باعث کاهش افت شدید مدیریتی و موضوعات آموزشی شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی‌در پاسخ به این سوال که در برخی از اعتراضاتی که از سوی معلمان در مطالبه حقوق شان صورت گرفته برخی بازداشت شده‌اند، آیا تا به حال اقدامی ‌برای آزادی آنها صورت گرفته است، افزود: باید مطالبات فرهنگیان جدی گرفته شود و این نوع برخورد با قشر فرهنگی صورت نگیرد چراکه این اقدام در شان معلمان و فرهنگیان هم نیست.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of