Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
بازدید: 307

خطر افسردگی در کمین مردان مبتلا به بیماری‌های تناسلی

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال نیوزتودی، محققان دانشگاه کالیفرنیا می‌گویند بین بیماری‌های ادراری و تناسلی مردها و اختلال خواب و افسردگی در آنها، ارتباطی وجود دارد و متخصصان مجاری ادراری و تناسلی، هنگام معاینه بیماران خود باید به مسائل روحی و همچنین مشکلات خواب آنها، نیز توجه نشان دهند.

افسردگی و اختلال خواب، دو مشکل رایج هستند که معمولا با بیماری‌های دیگر همراه می‌شوند. محققان در بررسی‌ها، به این نتیجه رسیدند که مردها در سنین بالا به اختلال خواب و افسردگی مبتلا می‌شوند و این وضعیت در افرادی که دچار اضافه وزن و مشکلاتی در مجاری ادراری‌شان هستند، به وضوح و بیش از دیگران، دیده می‌شود.

از میان افراد شرکت‌کننده در آزمایش، ۳۸.۶ درصد افراد دچار افسردگی ملایم تا حاد بودند و ۵۵.۲ درصد از آنها به آپنه در خواب و ۱۸.۱ درصد هم به بی‌خوابی متوسط تا شدید مبتلا بودند.

همچنین خطر افسردگی و مشکلات خواب در مردهای مبتلا به هیپوگونادیسم (کم‌کاری غدد جنسی در مردها)، مشاهده شد. در هیپوگونادیسم، هورمون تستوسترون مردانه به اندازه کافی ترشح نمی‌شود.

نتایج بررسی داوطلبان در آزمایش، نشان داد که ۲۲.۵ درصد از مردها به فشار خون بالا مبتلا بودند و ۱۵ درصد از آنها بیماری قلبی-عروقی و ۱۳.۳ درصد دیابت داشتند.

به گزارش طبنا، محققان دانشگاه کالیفرنیا معتقدند که باید مردهای مبتلا به بیماری‌های ادراری- تناسلی، تشویق به درمان کرد تا دچار افسردگی و اختلال خواب نشوند یا در صورت وجود این اختلال‌ها، مشکلات‌شان شدت نگیرد.

مترجم: نادیا زکالوند

منبع: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322978.php

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of