شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰
بازدید: 169

حقوق شهروندی با شعار محقق نمی شود

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به این که بزرگترین حقوق شهروندی در حال حاضر مربوط به حوزه محیط زیست است، تصریح کرد: با شعار نمی توان به تحقق حقوق شهروندی امیدوار بود.

 

دکتر محمدعلی شاعری رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت با اشاره به نامگذاری ۲۹ دی تحت عنوان «روز هوای پاک»، ابراز امیدواری کرد این مناسبت فرصتی برای همکاری و فرهنگسازی برای رفع آلودگی هوا و محیط زیست به عنوان بزرگترین چالش کشور باشد.

شاعری گفت: برای مقابله با آلودگی هوا نیازمند فرهنگسازی، قانونگذاری مناسب و اجرای صحیح قانون و ضوابط و مسؤلیت های شهروندی به طور همزمان هستیم.

وی تصریح کرد: برزگترین حقوق شهروندی در حال حاضر، مربوط به محیط زیست است که در شهرهای بزرگ به مخاطره افتاده و برای حفظ حقوق شهروندی، همه باید به مسؤلیت خود متعهد باشیم.

شاعری با تاکید بر این که با شعار نمی توان برای حفظ حقوق شهروندی تلاش کرد، متذکر شد: اگر حقوق شهروندان در کلانشهری مانند تهران نفس کشیدن در هوای سالم است، هر آلاینده‌ای که باعث خدشه به این حقوق شود نیروی انتظامی موظف است با آن برخورد نماید.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of