Monday 9 December 2019 | دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
بازدید: 124

حضور خیّران سلامت در کنار دولت لازمه تحقق اهداف برنامه تحول نظام سلامت است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه تحول نظام سلامت یکی از دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید است که ارتقا رضایتمندی مردم در حوزه سلامت را به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر علی اکبر کریمی در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی اراک با سمن ها و خیریه های حوزه سلامت، افزود: با اجرایی شدن برنامه تحول نظام سلامت توسط دولت تدبیر و امید بسیاری از دغدغه های مردم در زمینه بار مالی بیماری ها و خدمات به حداقل رسیده است.

وی اظهار داشت: این برنامه به رغم نقاط قوت با چالش هایی در تامین حوزه مالی مواجه بوده و بدهی هایی را برای دولت به همراه داشته است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افزایش تعداد بیمه شده های برنامه تحول نظام سلامت از پنج میلیون نفر به ۱۱ و نیم میلیون نفر لزوم توجه بیشتر به زیر ساخت های این برنامه را می طلبد.

وی ادامه داد: در شاخص های توسعه انسانی یکی از مهمترین مسایلی که مورد توجه است سلامت است، اما در این حوزه نباید دیدمان را محدود کنیم.

دکتر کریمی با بیان اینکه سلامت تنها محدود به درمان نبوده و دارای ابعاد بسیار وسیعی است، گفت: در کشور ما ابعاد پیشگیری و بهداشت در کنار درمان باید به مراتب بیشتر از گذشته مورد توجه باشد و در واقع به نظر می رسد این دو موضوع مهم در ایران مورد غفلت قرار گرفته است.

وی افزود: اگر بخواهیم به شرایط پایداری در بخش سلامت برسیم باید در پیشگیری و بهداشت تاکید و سرمایه گذاری کنیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذاری در این خصوص را آسانتر و ارزانتر از سرمایه‌گذاری در صنعت دانست و اظهار داشت: جلوگیری از بیماری ها از بسیاری هزینه های بعدی جلوگیری می کند و به همین دلیل باید در این حوزه بسیار بیشتر تلاش کنیم و سمن ها و انجمن های حوزه سلامت باید بخش قابل توجهی از فعالیت خود را به آشنا کردن مردم با بیماری ها و تبیین چگونگی پیشگیری از آنها اختصاص دهند.

وی حضور خیّران سلامت در کنار دولت را لازمه تحقق اهداف برنامه تحول نظام سلامت در کشور دانست و عنوان داشت: حضور خیّران و سازمان های مردم نهاد بستر ساز اجرایی شدن هرچه بهتر برنامه تحول نظام سلامت در کشور و استان است.

دکتر کریمی در پایان ابراز داشت: امید است با حضور و تداوم هرچه بیشتر خیّران سلامت و سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت زمینه تکمیل و تجهیز فاز ۲ مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری و سایر مراکز و بیمارستان های استان فراهم شود تا بخشی از مشکلات مردم در این حوزه کاسته شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of