Monday 1 June 2020 | دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
بازدید: 200

حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در بازار جهانی تقویت می‌‌شود

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سید آصف مهدوی افزود: به عنوان مثال برای حضور شرکت‌های تجهیزات پزشکی ایرانی در نمایشگاه عمان هلث سال ۲۰۱۸، مجموعا ۴۱ هزار و ۴۰۰ دلار، یعنی معادل ۸۲ درصد هزینه‌های شرکت در این نمایشگاه، در قالب یارانه ارزی به شرکت‌های صادرکننده تخصیص داده شده است که درصد قابل ملاحظه‌ای از این یارانه ارزی، حاصل تخفیف ویژه مجری عمان هلث در خصوص بند تفاهم نامه وزارت بهداشت ایران با وزارت بهداشت عمان در حوزه تجهیزات پزشکی بود که در بهمن ماه ۱۳۹۶ منعقد شد.

مهدوی ادامه داد: در عین حال برای حضور شرکت‌های تجهیزات پزشکی ایرانی در نمایشگاه مدیکای آلمان نیز مجموعا ۴ هزار و ۱۹۳ یورو به ازای هر شرکت، یعنی معادل ۹۱ درصد هزینه‌های شرکت در این نمایشگاه، در قالب سیاست‌های تشویقی صادراتی به آنها تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه به شرکت‌های تجهیزات پزشکی ایرانی برای حضور در این دو نمایشگاه ۷۰ درصد یارانه داده شده است، گفت: همانطور که بیان شد این تسهیلات به پیشنهاد اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت شده است. از طرفی در نمایشگاه عمان هلث با رایزنی‌های اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ۶۰ درصد تخفیف هم از برگزارکننده برای شرکت‌های ایرانی گرفته شد.

مهدوی همچنین اظهار کرد: به عنوان مثال در نمایشگاه عمان هلث هزینه ۱۴ غرفه دار در ۱۲۰ متر مربع در پاویون جمهوری اسلامی ایران، ۵۰ هزار و ۴۰۰ دلار بود که با در نظر گرفتن تخفیف ۶۰ درصدی میزان آن به ۳۰ هزار دلار کاهش یافت که بالغ بر ۲۱ هزار دلارش به عنوان تسهیلات از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت شد و ۹ هزار دلار را غرفه داران پرداختند.

وی افزود: در نمایشگاه مدیکای آلمان نیز تسهیلات ۷۰ درصدی به شرکت‌ها داده شد و از طرفی هم با رایزنی‌هایی که انجام دادیم، کلیه هزینه‌های پرداخت شده برای حضور شرکت‌های تجهیزات پزشکی در نمایشگاه مدیکا از محل سیاست‌های تشویقی صادراتی دولت تامین شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of