Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
بازدید: 1098

حساسیت به آب بلای جان دختربچه آمریکایی+تصاویر

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، آیوی اهل مینه سوتای آمریکا به نوعی بیماری نادر به نام آکواژنیک اورتیکاریا (حساسیت به آب) مبتلاست که در برابر هر نوع آب، حتی اشک و عرق خود، نیز حساس بوده و بلافاصله بدنش پر از کهیر و زخم های دردناک می شود.

 

 

مادر ۲۷ ساله او تلاش می کند تا به کوچولوی خود بیاموزد، در مواقع ناراحتی گریه نکند اما نسبت به آینده او خیلی نگران است و می ترسد مورد خشونت دیگران قرار گیرد و یا نتواند از فرصت‌های تفریحی زندگی‌اش بهره‌مند شود. در حال حاضر بدن او به درمان با آنتی هیستامین پاسخ می‌دهد، اما از آنجایی که این بیماری درمان شدنی نیست، ممکن است زمانی بدن او دیگر به آنتی هیستامین واکنش مثبت نشان ندهد. در واقع تنها راه حل موثر، دوری مطلق از آب است.

خانواده آیوی در حال جمع کردن پول برای خرید تجهیزات پزشکی مخصوص او هستند تا کمی از علایم بیماری‌اش کاهش دهند. اعضای خانواده آیوی، انواع متفاوتی از آب‌های منطقه، از آب شهری گرفته تا روستایی، را امتحان کرده‌اند اما آیوی به تمام آنها واکنش نشان داده است. آنها مجبورند که فقط هفته‌ای یکبار دخترشان را حمام ببرند و پس از آن هم نمی‌توانند با حوله بدن کودک را خشک کنند، زیرا به شدت دردناک است.

زنان بیش از مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند و البته بیشتر حساسیت‌ها در دوران بلوغ خود را نشان می‌دهند. این کهیرها بیشتر روی گردن، قفسه سینه و دست ها بروز می‌کنند. برخی از افراد دچار خارش هم می‌شوند. زمانی که بدن خشک شود، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد، کهیرها ناپدید می‌شوند. علت این بیماری هنوز مشخص نیست اما ممکن است ماده‌ای در آب، موجب واکنش سیستم ایمنی بدن شود. از برخی از درمان‌های البته نه چندان قطعی این بیماری می‌توان به مصرف آنتی هیستامین، نور ماوراء بنفش، استروئیدها و کرم های خاص اشاره کرد.

مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of