Sunday 26 January 2020 | یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
بازدید: 224

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی موج جدید گرانی‌ را به همراه دارد؟

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، براساس اخبار منتشر شده قرار است به زودی در جلسه سران قوا درباره سرنوشت نرخ ارز دولتی تصمیم‌گیری شود. در حال حاضر چند سناریو در مورد حذف یا بقای این سیاست مطرح شده است، یکی از سناریوها این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان باقی بماند ولی به تعداد محدودی کالا تعلق بگیرد، سناریوی بعدی نیز این است که ارز ترجیحی برای تمام کالاها حذف شود.

در همین راستا، شهاب الدین بی‌مقدار عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس ضمن اشاره به نفوذ رانت‌خواران به بدنه اجرایی دولت گفت: تک نرخی کردن ارز و ایجاد عدالت اقتصادی بین مردم و حقوق بگیران سطوح مختلف وظیفه اصلی شورای سران قوا است. سران قوا به هوش باشند که اگر خیلی زود تصمیمی‌گرفته نشود، دیر خواهد شد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در بیان علت تعلل دولت نسبت به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی گفت: طبق گفته‌های رئیس بانک مرکزی، ترس دولت از آن است که گرانی‌ها شدیدتر شود. این در حالی است که اگر رانت‌هایی که تا به حال اتفاق افتاده نبود تا الان باید به هر ایرانی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌رسید. اکنون هم اگر تک‌نرخی کردن ارز صورت بگیرد می‌توان مبلغ بیشتری را به صورت کارت‌های الکترونیکی برای تهیه مایحتاج ضروری زندگی به مردم پرداخت.

وی ضمن نقد سهم خواهی عده‌ای از مسئولان در بحث واردات، گفت: وقتی با دریافت مبلغی اجازه هرگونه خلافی داده می‌شود، امید اصلاح در جامعه از بین می‌رود و نمایندگان مجلس و مسئولان دیگر باید در جهت مقابله با این رویه عزم جدی کنند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of