Friday 24 January 2020 | جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
بازدید: 167

جزئیات استقرار ۸۰ موبایل کلینیک دندانپزشکی در مناطق محروم

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در خصوص استقرار ۸۰ موبایل کلینیک دندانپزشکی در مناطق محروم کشور توضیحاتی ارائه داد.

 

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری سلامت حمید صمدزاده صبح دوشنبه در حاشیه مراسم رونمایی و اعزام ۸۰ واحد کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم که در محل هتل المپیک تهران برگزار شد، گفت: دسترسی عادلانه و رایگان به خدمات دندانپزشکی، مهمترین هدف استقرار کلینیک‌های سیار دندانپزشکی در مناطق محروم است.

 

وی با تأکید بر اینکه هر کدام از این کلینیک‌های سیار به عنوان یک مطب کامل دندانپزشکی تلقی می‌شوند، افزود: در هر کدام از این کلینیک‌های سیار، تجهیزات کامل دندانپزشکی به همراه یک دستیار و دندانپزشک وجود دارد.

 

صمدزاده با عنوان این مطلب که الگوی استفاده از کلینیک‌های سیار دندانپزشکی برگرفته از کاروان «نورآوران سلامت» است، گفت: قرار است در هر استان حداقل دو دستگاه از کلینیک‌های سیار مستقر شوند که البته با توجه به محرومیت مناطق، تعداد بیشتری از این کلینیک‌ها در آن مناطق مستقر خواهند شد.

 

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت چرخشی کلینیک‌های سیار دندانپزشکی در مناطق محروم تصریح کرد: هزینه اولیه هر کدام از کلینیک‌های سیار ۳۰۰ میلیون تومان بوده است که وزارت بهداشت آن را تأمین کرده است.

 

وی با اعلام اینکه خیرین سلامت به ویژه در حوزه بهداشت دهان و دندان قرار است پشتیبانی خدمات این کلینیک‌های دندانپزشکی را عهده‌دار شوند، افزود: در این کلینیک‌های سیار دندانپزشکی، همه خدمات عمومی به مردم ارائه می‌شود.

 

صمدزاده با اشاره به نصب جی‌پی‌اس بر روی هر کدام از این کلینیک‌های موبایل سیار دندانپزشکی، گفت: با استفاده از جی‌پی‌اس متوجه می‌شویم که این کلینیک‌ها در کجا مشغول ارائه خدمات هستند.

 

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در پایان از حضور نیروهای جهادی و داوطلب در کلینیک‌های سیار دندانپزشکی خبر داد.

منبع:مهر

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of