Friday 24 January 2020 | جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
بازدید: 277

جرم‌گیری باعث لق شدن دندان‌ها نمی‌شود

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عبدالجواد رحیم‌پور، دبیر شورای عالی دندانپزشکان ایران درباره جرم‌گیری دندان‌ها اظهار داشت: معمولا افراد بین سفید کردن و جرم‌گیری دندان‌‌ها اشتباه می‌کنند، باید توجه داشت با استفاده از هر دو روش دندان‌ها سفیدتر می‌شود، اما سفید کردن دندان‌ها بیشتر با اهداف زیبایی انجام شده و در فرایند سفید کردن دندان‌ها تمرکز برسفید کردن و براق کردن دندان‌ها است.

وی افزود: جرم‌گیری فرایندی است که با برداشتن پلاک‌ها و جرم‌‌های روی دندان که باعث جذب باکتری روی دندان می‌شوند به افزایش سلامت دندان‌های شما کمک می‌کند. هدف اصلی در فرایند جرم گیری دندان‌ها حفظ تمیزی دندان‌ها است و کمتر به سفیدی دندان‌ها توجه می‌شود. از دیگر باورهای غلطی که افراد را نسبت به جرم گیری دندان‌ها بدبین می‌کند این است که فکر می‌کنند جرم‌گیری باعث لق شدن دندان‌ها می‌شود.

دبیر شورای عالی دندان‌پزشکان ایران تصریح کرد: با تجمع تدریجی جرم روی دندان‌ها و لثه و بی‌توجهی به این موضوع، مقداری از استخوان نگهدارنده دندان تحلیل می‌رود. در حقیقت دندان به این دلیل قبلا لق شده ولی به علت انباشتگی جرم و چسباندن دندان‌ها به هم، بیمار لق شدن آنها را احساس نکرده است، اما بعد از برداشتن جرم‌ها فرد متوجه آن می‌شود. البته افرادی که دندان‌های سالمی‌دارند بعد از جرم گیری، لق شدن دندان را مشاهده نمی‌کنند.

رحیم‌پور در باره مراقبت‌های پس از جرم‌گیری گفت: پس از جرم‌گیری لازم است مسواک زدن با روش صحیح انجام شود، زمان مسواک زدن صحیح حداقل ۲ الی ۴ دقیقه باشد. همچنین استفاده از نخ دندان حداقل یک بار در روز الزامی‌بوده و کنترل بهداشت دهان و دندان هر ۹ ماه یکبار امری ضروری است.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of