Friday 28 February 2020 | جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
بازدید: 462

جراحی بینی‌هایی با استخوان کوتاه ممنوع

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر بیژن نقیب‌زاده رئیس انجمن علمی راینولوژی ایران اظهار کرد: یکی از مباحثی که در این کنگره مورد بحث قرار می‌گیرد موضوع بینی‌هایی است که استخوان آن‌ها کوتاه بوده که در افرادی که از نژاد زرد هستند بیشتر مشاهده می‌شود، این بینی‌ها مانند بینی افراد معمولی نیست و نمی‌توان به راحتی بر روی آن‌ها جراحی انجام داد.

وی تصریح کرد: اصولاً تا حد معمول سعی می‌شود از انجام اعمال جراحی بر روی این بینی‌ها پرهیز شود و با تقویت ساختار بینی و اضافه کردن بافت‌ها آن‌ها را ترمیم کنیم.

نقیب‌زاده خاطرنشان کرد: بروز این عارضه معمولاً به صورت نژادی و مادرزادی مشاهده می‌شود، همچنین ضرباتی که به صورت وارد می‌شود می‌توانند باعث بروز این مشکل شوند.

این متخصص گوش، حلق و بینی تصریح کرد: به این بینی‌ها نمی‌توان به صورت یک موضوع غیرطبیعی نگاه کرد بلکه این موضوع در سطح جامعه مشاهده می‌شود.

نقیب‌زاده گفت: تمام افراد جامعه تمایل دارند که از زیبایی ظاهری برخوردار باشند، و در مواقعی ممکن است اگر جلوی افراد گرفته شود، فرد متقاضی با مراجعه به مراکز غیرمجاز اقدام به انجام اعمال زیبایی کند. ما افراد را به انجام جراحی زیبایی تشویق نمی‌کنیم اما بهتر است اگر قرار است فردی جراحی زیبایی انجام دهد عوارض آن را به وی گوشزد کنیم.

رئیس انجمن راینولوژی ایران، ادامه داد: ممانعتی برای انجام عمل زیبایی وجود ندارد مگر اینکه انجام جراحی برای فرد از لحاظ پزشکی ممنوع شده باشد.

این متخصص گوش و حلق و بینی با اشاره به وجود برخی دستگاه‌هایی که برای کوچک‌سازی بینی استفاده می‌شوند گفت: بینی از یک ساختار خاص برخوردار بوده و نمی‌توان با تحت فشار قرار دادن غضروف بینی و فشار خارجی سایز بینی را تغییر داد و استفاده از این دستگاه‌ها توصیه نمی‌شود زیرا تغییراتی که با این دستگاه‌ها به وجود می‌آیند پایدار نیست.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of