شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
بازدید: 108

جان باختن ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر به دلیل تصادفات در سال گذشته

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ابراز همدردی در خصوص حادثه سیل اخیر، اظهار کرد: شرایط امسال به خصوص در روزهای پایانی سال و ابتدایی سال ۹۸ با شرایط سال‌های گذشته متفاوت بود چرا که شرایط جوی بر اساس نظر کارشناسان در صد سال گذشته سابقه نداشته و اقلیم کشور تغییر کرد و شرایط به‌گونه‌ای بود که نوروز زمستانی را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: همان‌طور که بخش‌های مختلف که در حوزه رصد و پیشگیری مشغول بودند، غافلگیر شدند تقریباً پلیس راهور نیز غافلگیر شد.

سردار هادیانفر گفت: از ۲۸ اسفند شرایط به گونه‌ای شد که سیل، لغزندگی و مشکلات متفاوتی را در پیش رو داشتیم و توانستیم با برنامه سریع و اجرای یک برنامه جدید برای مدیریت این فضا و شرایط اتخاذ کنیم.

 وی افزود: در حال حاضر ۴۱۴۲۳۰۰۰ نفر گواهینامه داشته و ۲۲ میلیون خودرو و یازده میلیون و ۸۰۰ نفر موتور سیکلت داریم. در تصادفات فوتی و جرحی ۱۰ ماهه سال ۹۷ تعداد ۱۶۴۰۹۸ فقره تصادف فوتی و جرحی داشته‌ایم. بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار خودروی فرسوده و ۹ میلیون موتورسیکلت فرسوده داریم که ۲ میلیون و ۳۱۶ هزار وسیله نقلیه اسقاط شد.

 مقام ارشد پلیس راهور تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر در ده ماهه سال ۹۷ در معابر درون و برون شهری به علت تصادفات جان باختند که ۳۷۹۵ نفر در شهرها و ۱۰ هزار و ۸۹۰ نفر در جاده‌ها جان باختند؛ همچنین ۲۵ درصد عامل تصادفات واژگونی بوده و ۲۲.۵ درصد جانباختگان موتورسیکلت سواران و ۲۱ درصد عابرین پیاده بودند.

سردار هادیانفر اعلام کرد: پرحادثه ترین پاسگاه پلیس راه خاش بوده و بیشترین شهرهایی که تصادفات فوتی در آنها به وقوع پیوست اصفهان، مشهد و شیراز بوده است.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of