Monday 23 September 2019 | دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
بازدید: 115

تکمیل پرونده الکترونیک سلامت در پویش کنترل فشار خون

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی رضا رئیسی درباره ایجاد و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت از طریق پویش ملی کنترل فشار خون بالا افزود: پس از ثبت فشار خون مردم در سامانه، با توجه به اینکه کد ملی افراد نیز وجود دارد، اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت افراد نیز درج می‌شود و می‌توان مراقبت‌های بعدی را به افرادی که دچار فشار خون بالا هستند ارائه کرد.

وی ادامه داد: البته برای داشتن پرونده الکترونیک سلامت حتما نیاز نیست افراد به مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشت مراجعه کنند و اگر پرونده الکترونیک سلامت به صورت جامع و کامل تعریف شود، افراد با دریافت هر نوع خدمات سلامت می‌توانند به پرونده الکترونیک خود وارد شوند. به طور مثال حتی اگر شخصی خون اهدا کند یا به مطب خصوصی مراجعه کند نیز می‌تواند به پرونده الکترونیک خود وارد شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: پس از عید فطر، علاوه بر پایگاه‌های جامع سلامت و خانه‌های بهداشت، بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ ایستگاه سیار نیز در سراسر کشور جهت اندازه گیری فشار خون مردم مستقر می‌شوند و علاوه بر این مردم می‌توانند فشار خون خود را به صورت خود اظهاری در سامانه‌ای که برای این کار در نظر گرفته شده نیز ثبت کنند. این سامانه به نشانی salamat.gov.ir در دسترس است.

رئیسی اظهارکرد: بر اساس برنامه زمان بندی شده پویش ملی کنترل فشار خون بالا، از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ خرداد ۹۸ در مرحله اول قرار داریم که نسبت به حساس سازی مردم اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: اندازه گیری فشار خون به صورت عملی از ۱۶ خرداد تا ۱۵ تیر ۹۸ انجام می‌شود. البته در این فاصله مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشت آمادگی کامل را برای اندازه گیری فشار خون افراد دارند.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of