Monday 17 February 2020 | دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
بازدید: 199

توزیع بیش از ۴۸ هزار دفترچه امدادی بین زلزله‌زدگان کرمانشاه

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مرتضی سلیمی در نشست خبری مشترک با استاندار کرمانشاه که صبح امروز در سالن تدبیر استانداری برگزار شد ارسال کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده در طول تاریخ را بی‌سابقه توصیف کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به حضور به‌موقع و سریع نیروهای امدادی در مناطق حادثه‌دیده اشاره و بیان کرد: با وجود ۸ هزار مصدوم که چهار برابر زلزله ورزقان و بم بود، تعدادی کشته‌ها در این زلزله به حداقل(۴۸۴ نفر) رسید.

وی با بیان اینکه زلزله اخیر استان کرمانشاه به یک‌هزار و ۶۳۰ روستا خسارت وارد کرده است، افزود: ۱۵ هزار مسکن در زلزله ۷.۳ ریشتری این استان ۱۰۰درصد تخریب شده است.

به گفته سلیمی، ساعات اولیه وقوع زلزله ۳۵ تیم از مرکز با ۱۲۱ دستگاه آمبولانس و ۱۰ فروند بالگرد به شهرستان‌های آسیب‌دیده اعزام شدند.

این مسؤول از توزیع ۴۸ هزار و ۷۰۶ دفترچه امدادی میان زلزله‌زدگان خبر داد و افزود: تا امروز ۵۴۱ تیم عملیاتی در مناطق زلزله‌زده به افراد آسیب‌دیده خدمات‌رسانی کرده و هم‌اکنون نیز ۲ هزار و ۷۰۵ امدادگر در منطقه زلزله‌زده حضور دارند که از این تعداد ۴۰۰ نفر در قالب تیم‌های حمایت روانی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به توزیع اقلام یک‌ماهه غذایی در بین ۴۰ هزار خانوار زلزله‌زده استان، تصریح کرد: تا‌کنون بیش از ۷۰ درصد سبدهای یک‌ماهه میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است.

سلیمی افزود: ۳۱ تیم سگ جستجو‌گر در زلزله اخیر استان کرمانشاه، ۶ نفر را زنده از زیر‌آوار نجات دادند، که این آمار در چنین حوادثی بی‌سابقه است.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of