۰۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶

توافق آمریکا و ژاپن برای ادامه تحریم‌های شدید علیه کره شمالی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن طی گفت‌وگوی تلفنی درباره خلع سلاح از شبه جزیره کره و ادامه تحریم‌ها علیه کره شمالی رایزنی کردند.

روزنامه ژاپنی «ماینیچی» درباره این گفت‌وگوی تلفنی به نقل از کاخ سفید نوشت، ترامپ و آبه برای ادامه تحریم‌های سرسختانه علیه کره شمالی متعهد شدند. طرفین گفتند تا زمانی که کره شمالی تسلیحات اتمی و موشک‌های بالستیک خود راکاملا کنار نگذارد، تحریم‌های سرسختانه علیه پیونگ یانگ را ادامه دهند.

روزنامه «ژاپن تایمز» به نقل از نخست وزیر ژاپن نوشت، وی طی گفت‌وگوی تلفنی با ترامپ درباره آخرین وضعیت کره شمالی و همکاری سیاست‌هایشان برای برخورد با کره شمالی گفت‌وگو کرده است. آبه گفت، طی این گفت‌وگوی تلفنی ترامپ بار دیگر به وی اطمینان داد که واشنگتن برای حل مسئله ژاپنی‌های ربوده شده به دست کره شمالی در دهه‌های هفتاد و هشتاد میلادی، کمک خواهد کرد.

نخست وزیر ژاپن گفت در گفت‌وگو با رئیس جمهور آمریکا، آمادگی ژاپن برای همکاری با آمریکا، کره جنوبی، چین و روسیه به منظور پایان دادن به برنامه‌های توسعه موشکی و اتمی کره شمالی را اعلام کرد.

ژاپن تایمز در ادامه به نقل کاخ سفید نوشت، ترامپ در این گفت‌وگو  تلفنی برای دیدار با آبه در حاشیه نشست مجمع جهانی سازمان ملل طی ماه سپتامبر در نیویورک اظهار تمایل کرده است.

سران آمریکا و کره شمالی برای اولین بار در ماه ژوئن در سنگاپور دیدار کردند و درباره توقف برنامه‌های موشکی و اتمی کره شمالی و تخریب سایت‌های آزمایش موشکی این کشور به توافق رسیدند. آزمایش‌های موشکی و اتمی کره شمالی که اقدامی در تقابل با حضور نظامی آمریکا در منطقه شبه جزیره کره است، همواره مورد انتقاد آمریکا و متحدانش از جمله ژاپن و کره جنوبی بوده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of