Friday 3 April 2020 | جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
بازدید: 338

تهمیدات لازم برای برگزاری حج با عزت وکرامت اندیشیده شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر آنچه برای تامین عزت و کرامت حجاج لازم بود در مذاکرات فشرده با عربستان مورد مذاکره و توافق قرار گرفت و همه آنها مستند و مکتوب شد و جنبه حقوقی پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی حج، سید رضا صالحی امیری روز پنجشنبه در همایش آموزشی زائران بیت الله الحرام در زنجان افزود: در یکسال گذشته نظام ، دولت و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کردند تا مسیر زیارت خانه خدا ، با رفع موانع و مشکلات آن باز شود و مردم به آرزوی خود برسند.

 

وی اظهار کرد: هم اکنون در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری همه پیش بینی ها و تمهیدات لازم برای رفاه، امنیت ، عزت و کرامت حجاج اندیشیده شده است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: حرمین شریفین متعلق به همه جهان اسلام است و آنچه از حجاج تقاضا داریم این است که مبادا خدای ناخواسته از جانب شما بهانه ای دست سعودی ها داده شود.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امسال حجاج باید بیش از سال های گذشته ضوابط را رعایت کرده و باید نشان دهیم که ملت بزرگ و در اخلاق سرآمد جهان هستیم .

 

وی اضافه کرد: تلاش بر این بوده که روابط سیاسی ۲ جانبه با عربستان از روابط زیارتی حجاج تفکیک شود و در این میان ۱۴ مساله اصلی وجود داشت که همه آنها از جمله موضوعات حمل و نقل، استقرار حجاج ، بهداشت و درمان ، انجام فرائض دینی، دعای کمیل و مراسم برائت از مشرکین مورد توافق قرار گرفت.

 

صالحی امیری تاکید کرد: نوع رفتار حجاج برای کشورهای اسلامی باید درس آموز باشد و اخلاق و کرامت و عزت اسلامی جزو اصول بشمار می رود ، مبادا بخاطر مسائل فرعی با دیگران مناقشه کنیم و هرجا دیگران بخواهند با شما مناقشه کنند باید صحنه را ترک کنید و در انجام امور حج تابع روحانی و مدیر کاروان خود باشید.

 

دکتر سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی روز پنجشنبه برای شرکت در آیین اختتامیه همایش ‘کرامت انسانی از منظر رضوی’ و چند برنامه دیگر در سفری یکروزه وارد زنجان شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of