Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
بازدید: 235

تهرانی‌ها در دومین روز از بهار هوای پاک تنفس می‌کنند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، حسین شهبازی اظهار کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل هوا برای روز جمعه (دوم فروردین) نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی نسبت به روز گذشته است که سبب خواهد شد از میزان ابرناکی و سرعت وزش باد کاسته شود. هرچند برای برخی ساعات به ویژه بعد از ظهر وزش باد مؤثر به بزرگی  سه تا پنج متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: این وضعیت تا روز شنبه (سوم فروردین) کم و بیش ادامه خواهد داشت و به‌تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد مؤثر خواهد بود. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه کرد: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات روز جمعه (دوم فروردین) شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است و انتظار می‌رود همزمان با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی روز شنبه (سوم فروردین) کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده شود.

وی در پایان به شاخص کیفیت هوای تهران نیز اشاره کرد و گفت: میانگین کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعات گذشته ۳۶ و پاک بوده است. این شاخص هم اکنون ۴۳ و همچنان پاک است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of