Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
بازدید: 236

تمرکز اصلی بر روی گرمازدگی/بیماری خاصی میان زائران ایرانی گزارش نشده است

 

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تا کنون بیماری خاصی در میان زائران ایرانی گزارش نشده و با توجه به شدت گرما در عربستان سعودی، تمرکز ما روی مساله پیشگیری از گرمازدگی است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری سلامت دکتر پیرحسین کولیوند افزود: اقدامات اولیه برای مراجعه کنندگان در درمانگاه های مدینه انجام می شود و اگر نیاز به کار تخصصی باشد، زائر را فوری به بیمارستان مدینه اعزام می کنند تا زیر نظر متخصصان مربوطه شرایط او بررسی شود.

 

وی در مورد آخرین آمار زائران بستری در بیمارستان های سعودی افزود: دو زائر که شرایط آنها در حال حاضر مناسب است در بیمارستان سعودی تحت درمان هستند.

 

کولیوند ادامه داد: یکی از زائرانی که اکنون بستری است، شکستگی فمور(شکستگی ران) داشت که عمل جراحی او انجام شده و ظرف دو روز آینده مرخص می شود و زائر دیگر نیز مشکل خونریزی معده داشت که شرایط او هم مناسب است.

 

کولیوند همچنین به تهیه بروشورهای آموزشی در خصوص پیشگیری از گرمازدگی و کمک های اولیه در این زمینه اشاره کرد و گفت: بروشورهای چاپ شده تا روز شنبه(۲۱ مرداد) به دست ما می رسد اما نسخه الکترونیکی آن از طریق ستاد حج و زیارت در اختیار مدیران کاروان ها و همچنین مدیران و معاونان مجموعه ها قرار گرفته است؛ ضمن اینکه آموزش های چهره به چهره همکاران ما در میان زائران نیز همچنان ادامه دارد.

 

وی همچنین از درگذشت یک زائر به نام «علی ناز سادات پور» ۸۴ ساله از استان هرمزگان به شماره کاروان “۳۲۰۱۰” خبرداد و گفت: این زائر، شب گذشته به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان ملک فیصل مکه مکرمه جان باخت.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of