Saturday 25 January 2020 | شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
بازدید: 276

تماس مجلس با قوه قضائیه درباره اموال وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: درباره اموال وزرای پیشنهادی در قوه قضائیه، با این قوه تماس می گیریم تا در صورت وجود نکته ای آن را به مجلس اعلام کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت  علیرضا سلیمی در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، ۲۵ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی با اشاره به اخطار اصل ۱۴۲ قانون اساسی در خصوص رسیدگی به اموال مسئولان کشور توسط قوه قضائیه، اظهار داشت: در پاکدستی وزرای معرفی شده شکی نیست ولی موضوع بررسی اموال وزرای پیشنهادی مطرح است.

 

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در آستانه تشکیل دولت جدید هستیم، بهتر بود که گزارشی برای شفاف سازی به نمایندگان ارائه می‌شد تا مردم اعتماد بیشتری داشته باشند و نمایندگان سریعتر تصمیم خود را اتخاذ کنند.

 

دکتر لاریجانی در پاسخ به این اخطار نماینده گفت: البته این موضوع اخطار نبود و توصیه بود. در قانون اساسی آمده که رئیس جمهور، وزرا و معاونین باید اموال خود را به رئیس قوه قضائیه بدهند که این کار انجام شده تا قوه قضائیه مراقبت کند که افزایش خارج از عرف نداشته باشند و این نص قانون اساسی است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر این موضوع زودتر مطرح می‌شد، می‌توانستیم از رئیس قوه قضائیه گزارشی را بگیریم و در حال حاضر نیز تماس می گیریم تا اگر نکته‌ای دارند به مجلس اعلام کنند./

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of