Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
بازدید: 592

تلاش مجلس برای اجرای قانون حمایت از معلولان

محمد حسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در خصوص قانون حمایت از معلولین، اظهار کرد: یکی از کارهای خوبی که مجلس نهم و به دنبال آن مجلس دهم انجام داد، بحث قانون جامع حمایت از حق و حقوق معلولان است که در کمیسیون مشترک  مجلس نهم بنده مسئولیت آن را بر عهده داشتم و حالا در مجلس دهم مشمول اصل ۸۵ قانون اساسی شد و به دولت ابلاغ شد.

قربانی با بیان اینکه این قانون بار مالی سنگینی دارد، گفت: با توجه به وانفسایی که امروز در حوزه تامین منابع مالی مخصوصا بودجه عمومی دولت متصور است، اجرای این قضیه که ما خواهان آن هستیم، شاید کمی سخت باشد. به هر حال توقعاتی نیز برای جامعه معلولان به وجود آمده که امروز شاهد تجمع این عزیزان برای اجرای این قانون بودید.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ما جز قانون، هیچ چیز دیگری از دولت انتظار نداریم، خاطر نشان کرد: اگر هم صد در صد اجرای این قانون برای دولت متصور نباشد، ما انتظار داریم حتما شروع کننده خوبی باشد. تمام تلاش ما این است که اگر دولت مصمم برای این کار نباشد ما بتوانیم در کمیسیون تلفیق و به دنبال آن در صحن علنی فضایی برای اجرای حمایت از معلولین را اجرا کنیم.

به گزارش طبنا، پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۶ دی ماه، جمعی از جامعه معلولان، جلوی مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به حق و حقوق خود بودند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of