Thursday 20 February 2020 | پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
بازدید: 483

تغییر و تحول در وزارت خانه ها خواسته جامعه پرستاری از رئیس جمهور آینده

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری آمل گفت: حداقل خواسته جامعه پرستاری از رئیس جمهور آینده این است که اجازه دهد در تمامی وزارت خانه های موجود نه تنها وزارت بهداشت تغییر و تحول ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت علی اکبر مظلوم گفت: اگر بنا به اظهارات موجود امسال قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری  اجرایی شود قطعأ به طور ناقص اجرایی خواهد شد زیرا قصد دارند این طرح را در قالب طرح مبتنی بر عملکرد اجرایی نمایند و این یک مشکل بزرگ است و یکی دیگر از دلایل عدم اجرای این قانون مشخص نبودن منابع مالی و ردیف بودجه ای برای  اجرا شدن است زیرا اگر طرحی بخواهد اجرایی شود نیاز است که منابع مالی  آن از قبل تعیین شود .

وی افزود: براساس موارد ذکر شده این طرح یک طرح ناقص است و با ذهنیتی که از وزارت بهداشت  این دولت وجود دارد قطعا می توان گفت که این طرح اجرایی نخواهد شد .

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری آمل خواسته های جامعه پرستاری از دولت جدید را اینگونه برشمرد : حداقل خواسته جامعه پرستاری از رئیس جمهور آینده این است که اجازه دهد در تمامی وزارت خانه های موجود نه تنها وزارت بهداشت تغییر و تحول ایجاد شود و دیگر خواسته  پرستاران این است که بودجه هر وزارت  خانه را کنترل نماید و با نگاه سرمایه داری به جامعه نگاه نکند و با یک چشم به مردم بنگرد .

وی تصریح کرد: اگر به این ۳ مورد به جد نگریسته و عمل شود قطعأ عدالت در جامعه برقرار خواهد شد و تنها خواسته پرستاران برقراری عدالت همه جانبه است به این ترتیب پرستاران به حق خود دست خواهند یافت و می توان گفت که پرستاران چیزی جز این که قانون برای آن ها وضع کرده است نمی خواهند. قانون گذار می گوید تعرفه گذاری خدمات پرستاری بنابراین این قانون باید اجرایی شود و حداقل چیزی که جامعه پرستاری نیاز دارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of