شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
بازدید: 118

تعیین نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی‌ تهران براساس نرخ تورم

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدعلی کرونی در مورد سخنان متفاوت مسئولان شهری  و فرمانداری در خصوص  درصد محاسبه نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی‌گفت: برای اولین بار در لایحه بودجه ۹۸، جدول نرخ کرایه‌ها در قالب تبصره‌های بودجه آمد که  در زمان بررسی بودجه؛ نرخ کرایه‌ها نیز به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه تصویب شد که شهرداری می‌تواند معادل حداکثر نرخ تورم اعلامی‌در پایان سال ۹۷، نسبت به افزایش نرخ کرایه‌ها اقدام کند گفت: فرمانداری تهران نیز لایحه بودجه مصوب شورا را بررسی کرد و ایرادی به این بند وارد ندانست چراکه در لیست ایرادات مصوبه بودجه به این موضوع اشاره نکرد و سقفی هم برای افزایش نرخ کرایه لحاظ نکردند.

کرونی با بیان اینکه در تبصره افزایش نرخ کرایه‌ها، هیچ عددی اعلام نشده و تنها مقرر شد براساس نرخ تورم، کرایه‌ها محاسبه شود،  ادامه داد: شهرداری تهران نرخ تورم را از مرکز آمار استعلام کرده و حالا منتظر اعلام نهایی هستیم تا کرایه‌ها براساس آن محاسبه شود.

پیش از این مسئولان شهری اعلام کرده بودند که نرخ کرایه‌ها براساس نرخ تورم  پایان سال ۹۷، اعلامی‌از سوی مرکز آمار  محاسبه خواهد شد اما غلامحسین آرام معاون فرماندار تهران اظهار داشت که شهرداری می‌تواند  حداکثر ۲۰ درصد کرایه حمل و نقل عمومی‌را در سال ۹۸ افزایش دهد.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of