Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
بازدید: 170

تعامل میان دستگاه‌ها کشور را از تنگناها و فشارهای اقتصادی نجات می‌دهد

به گزارش طبا(خبرگزاری سلامت)، محمدرضا بادامچی با بیان اینکه وارد شدن شوک اقتصادی به کشور در سال ۹۸ امری اجتناب ناپذیر است، گفت: ۹۷ سال بسیار سخت و پرفراز و نشیبی برای اقتصاد کشور به ویژه مردم بود به گونه ای که با خروج آمریکا از برجام از فروردین تا اسفند ماه شاهد افزایش بیش از یک میلیونی هزینه زندگی کارگران بودیم و تصمیم‌های شتاب زده و عجولانه دولت نیز نتوانست التهابات را کاهش دهد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت باید گرانی‌ها و تورم را در سال ۹۸ مهار کند، افزود: دولت نباید اجازه دهد بیش از این به مردم فشار اقتصادی وارد شود؛ قشر ضعیف و متوسط قدرت خرید و توان خرید مایحتاج زندگی را ندارند و باید برای مدیریت این موضوع سه قوه تلاش موثری داشته باشند.

وی مهمترین راهکار مقابله با مشکلات اقتصادی موجود را تعامل مالی و اقتصادی با دنیا دانست و ادامه داد: برای تعامل و ارتباط مالی با دنیا و همچنین رفع مشکلات سد راه فروش نفت باید به تصویب لوایح FATF  توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: اگر میزان نفتی که در بودجه پیش بینی شده را بتوان صادر کرد بخشی از مشکلات را در سال ۹۸ می‌توان حل کرد اما اگر این مهم محقق نشود همانند ۹۷ مشکلات اقتصادی دامنگیر کشور می‌شود.

بادامچی با بیان اینکه رفع مشکلات اقتصادی مردم در سال جاری باید در دستور کار حاکمیت قرار گیرد، گفت: انتظار می‌رود دولت نسبت به سال گذشته تلاش بیشتری برای رفع مشکلات اقتصادی مردم داشته باشد و با اتخاذ تدابیر مناسب اجازه ندهد شوک اقتصادی به کشور وارد شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه دولت باید حرف مردم را بشنود، ادامه داد: متاسفانه ما عادت نداریم با مردم حرف بزنیم و به حرف مردم گوش دهیم.

وی افزود: مسئولان باید در جهت رفع ریشه ای مشکلات اقتصادی و همچنین ثبات اقتصادی و عواملی که باعث افزایش مشکلات اقتصادی در سال ۹۷ شد گام بردارند بی شک با برنامه ریزی منسجم و تلاش و تعامل میان دستگاه‌ها می‌توان از تنگناها و فشارهای اقتصادی عبور و سال ۹۸ را سالی پر از رونق اقتصادی کرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of