۰۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

تعاریف دوگانه از حقوق بشر و تروریسم از علت‌های حادثه تروریستی نیوزلند است

محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درخصوص حادثه تروریستی نیوزلند اظهار کرد: از دلایل آن می ‌توان به دوگانه بودن تعاریف حقوق بشر، تروریسم و مبارزه با آن اشاره کرد. همچنین به نظر بنده بعد از ماجرای طراحی شده ۱۱ سپتامبر، اسلام‌هراسی به شکل خیلی گسترده در غرب انجام شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: یکی از اقداماتی که آمریکایی ها انجام دادند، به وجود آوردن و مطرح کردن داعش به عنوان یک نیروی افراطی اسلامی است که برای اسلام‌گریزی و اسلام‌هراسی توجیح به وجود آوردند. داعشی‌ها از سر بریدن‌های نیروهای در اسارت خود فیلم می‌گرفتند و به کمک غربی‌ها، توییتر و فضای مجازی آن صحنه‌ها را به شکل مستقیم پخش می‌کردند.

جمالی نوبندگانی افزود: افرادی که خلبان اردنی را آتش می‌زنند و سرهای بچه‌ها را می‌بریدند و در فضای مجازی پخش می‌کردند، در واقع می‌خواستند برای آدم‌های افراطی این روزها توجیهات موجه داشته باشند. الان برای یک کشتار کمتر در پاریس، چندین رئیس جمهور دست در دست هم می‌گذارند اما امروز خانم ترزا می یک اشاره مختصر به این حادثه می‌کند و از آن عبور می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد همین برخوردهای دوگانه و افزایش گرایش به اسلام در غرب، این سناریوها را طراحی می‌کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of