Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
بازدید: 171

تشدید نظارت بر فروش تجهیزات پزشکی مشمول ارز دولتی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، جمال تولی درخصوص دریافت ارز توسط دستگاه‌های پزشکی و فروش ۴ تا ۵ برابری آنها بیان کرد: مطابق مصوبه شماره ۶۳۷۹۳/ت۵۵۶۳۳ هـ مورخ ۹۷/۰۵/۱۶ صرفا تجهیزات و ملزومات پزشکی ضروری مشمول دریافت ارز سیستم بانکی هستند که فهرست مذکور باید توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تهیه و در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی‌گذاشته شود.

وی افزود: با توجه به مصوبه فوق، فهرست تجهیزات و ملزومات پزشکی ضروری مشمول دریافت ارز سیستم بانکی تهیه و در اختیار بانک مرکزی گذاشته شده است و طبق این مصوبات تجهیزات (دستگاه‌های) پزشکی سرمایه‌ای، مشمول دریافت ارز نیمایی می‌شوند.

رییس اداره نظارت و بازرسی تجهیزات پزشکی ادامه داد: درخصوص ملزمات مصرفی مشمول ارز رسمی، در بازرسی‌های دوره‌ای، نحوه و قیمت فروش اقلام بررسی و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع به مراجع ذیربط منتقل می‌شود.

مهندس تولی گفت: در همین راستا شعبه تعزیرات حکومتی به منظور رسیدگی سریع و موثر بر تخلفات گرانفروشی در اداره کل تجهیزات پزشکی مستقر می‌باشد و در صورتی که شکایتی دال بر گرانفروشی مطرح باشد، بلافاصله رسیدگی می‌شود.

رییس اداره نظارت و بازرسی تجهیزات پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت دبیر انجمن رادیولوژی ایران مطالبات خود را درخصوص افزایش تعرفه از مسیرهای قانونی پیگیری کرده و از ارائه اطلاعات غیر دقیق به اذهان عمومی‌خوداری می‌کرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of