Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
بازدید: 719

تشخیص قارچ‌‌های سمی از خوراکی توسط مردم ممکن نیست

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر فرزانه فرجیان با بیان این مطلب گفت: برخی از سموم موجود در قارچ‌‌ها در برابر حرارت مقاوم ‌می‌باشند و در فرآیند پخت و پز قارچ بطور کامل از بین نمی‌روند و راهکارهای تشخیصی ارائه شده توسط افراد عادی برای تمایز قارچ‌‌های سمی ‌از نمونه خوراکی معتبر و قابل اعتنا نیست.

وی با اشاره به مسمومیت تعدادی از هموطنان در اثر مصرف قارچ، توصیه کرد: از مصرف قارچ‌‌های خودرو مخصوصا قارچ‌‌هایی که در کنار درختان خشک شده ‌می‌رویند و یا قارچ‌‌هایی که به صورت فله‌ای عرضه می‌شوند، خودداری کنند و فقط از قارچ‌‌های بسته بندی دارای مجوزهای سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در مراکز مجاز عرضه ‌می‌شوند، استفاده کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین تصریح کرد: مصرف قارچ‌‌های خودرو توسط پرندگان و سایر حیوانات اهلی و وحشی نشانه غیرسمی بودن قارچ برای انسان نیست.

فرجیان توصیه کرد: در صورت مصرف قارچ و بروز علایم و نشانه‌‌های گوارشی از قبیل تهوع، استفراغ و اسهال از هرگونه خوددرمانی و درمان علامتی پرهیز کرده و بیمار را هرچه سریعتر به بیمارستان یا مراکز درمانی منتقل کنند و در صورت امکان، نمونه باقی مانده قارچ مصرف شده توسط بیمار  را برای بررسی و شناسایی کادر پزشکی بیمارستان به همراه داشته باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of