شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
بازدید: 80

تست ایدز در مراکز بهداشتی وزارت بهداشت رایگان است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علیرضا رئیسی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مد نظر ما در معاونت بهداشتی شناسایی بیماران مبتلا به ایدز است، اظهار کرد: در کمیته فنی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصمیم گرفتیم تا علاوه بر مراکز بهداشتی منتخب که بیماریابی ایدز را انجام می‌دهند تصمیم گرفتیم که تست ایدز سریع را در داروخانه‌ها در دسترس قرار دهیم .

رئیسی ادامه داد: به زودی تست‌های سریع ایدز در داروخانه‌های کشور توزیع خواهد شد و اجرای این برنامه در چند فاز انجام می‌شود و در فاز نخست به صورت محدود این تست‌ها در برخی داروخانه‌ها توزیع می‌شوند تا پس از مشاهده نتیجه این اقدام را به صورت گسترده در سراسر کشور اجرایی کنیم.

معاون وزارت بهداشت بیان کرد: تست ایدز در مراکز بهداشتی وزارت بهداشت رایگان است اما در داروخانه‌ها رایگان نیست.

رئیسی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مبتلایان به ایدز درمان قرار دارند گفت درمان ۸۰ درصد این بیماران موفقیت آمیز است و بیماریابی ما در سراسر کشور انجام می‌شود هرچند انتظار داریم ۵۰ درصد بیماران را شناسایی کنیم و بدین منظور باید بیماریابی و مبتلایان به ایدز تقویت شود.

درباره شناسایی معتادان به ویژه مبتلایان به بیماری‌های ایدز و هپاتیت اظهار کرد: معتادان مبتلا به ایدز و  هپاتیت گروه‌های پرخطر هستند و از سرنگ تزریقی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: پاتوق‌های این معتادان را شناسایی کرده‌ایم و این پاتوق‌ها تحت نظر یک مرکز گذری معاونت بهداشت (DIC) یا یک مرکز جامع سلامت قرار دارند و مباحث درمان این معتادان را پیگیری می‌کند.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of