Saturday 22 February 2020 | شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
بازدید: 146

ترکیب شورای عالی بیمه باید اصلاح شود

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، ایرج فاضل رئیس چهل و سومین کنگره جامعه جراحان صبح امروز در نشست خبری که در دفتر مرکزی جامعه جراحان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش پزشکی در دوران جنگ سبب نجات جان مجروحان جنگی زیادی شده است و راه‌اندازی انجمن کمک بزرگی در وحدت بین انجمن‌های مختلف پزشکی شده است.

وی ادامه داد: مشکلات پزشکان لیست بلندی دارد و کتاب کالیفرنیا بین رشته‌های مختلف عدالتی را ایجاد کرده است؛ ترجمه این کتاب کار نظام پزشکی بوده است، اما مشکلاتی دارد.

فاضل افزود: نسبت بین خدمات و تعرفه‌ها باید رعایت شود و وزیر بهداشت عنایت خاصی به ابن کتاب دارد؛ تعرفه‌ها موضوعی قدیمی‌ولی مهم محسوب می‌شود و بر اساس قانون تعرفه‌ها بابد عادلانه باشد که متاسفانه تا به امروز این مهم محقق نشده است.

رئیس جامعه جراحان ایران  گفت:  شورای عالی بیمه‌ها تعرفه را تعیین می‌کند که خودش دریافت کننده تعرفه است و به همبن دلیل تعرفه‌ها به درستی تعیین نمی‌شود و یکی از راه‌های تصحیح این مشکل، اصلاح ترکیب شورای عالی بیمه است.

وی ادامه داد: مشکل اصلی، نرخ گذاری تعرفه‌ها بوسیله دولت است و یک مسئله غیر عادی است، حتی زمانی که تعرفه جراحی افزایش پیدا کرده بود، به این موضوع اعتراض کرده بودم.

فاضل  افزود: ما از زمان جنگ به مشکلات و نوسانات عادت کرده‌ایم، اما مسئله مهم این است که بروز رسانی دستگاه‌ها با مشکل روبه رو شده است و چاره کار آموزش پزشکی است.

رئیس جامعه جراحان ایران اظهار کرد: باید قانون در مورد اجرای تعرفه‌ها رعایت شود، در دنیا رابطه مالی یک ریالی هم بین بیمار و پزشک وجود ندارد و همه کار‌ها بر عهده بیمه است، اما در ایران پرداخت بیمه‌ها با یکسال تاخیر انجام می‌شود و متاسفانه امروزه اعتماد جامعه پزشکی و بیماران نسبت به بیمه از بین رفته است.

فاضل گفت: دولت دخالت زیادی در نرخ گذاری بخش خصوصی می‌کند و بیمارستان‌های دولتی نیز در پرداخت هزینه‌های خود دچار مشکلاتی متعددی هستند.

رئیس جامعه جراحان ایران تصریح کرد: خودگردانی بیمارستان‌ها باعث لطمه جدی به بیمارستان‌ها شده است و اگر بیمارستان‌های آموزشی رایگان باشد هزینه‌های مردم کاهش پیدا می‌کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of