Tuesday 17 September 2019 | سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
بازدید: 229

ترکیبات ضدپیری جدید آلزایمر را هدف قرار می‌دهد

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، موسسه «سالک» در تحقیق جدیدی، ترکیبات ضد پیری را برای افزایش طول عمر، کاهش مولکول‌های نشانگر پیری و کاهش بیماری‌های عصب مغزی از جمله آلزایمر ارائه کرد.

«Geroprotector» یک اصطلاح عام جدیدی است که شامل انواع مختلفی از ترکیبات ضد پیری تازه  کشف‌شده است. در حال حاضر محققان موسسه سالک در این مطالعه جدید در مورد زیرمجموعه‌ای از این ترکیبات به نام «geroneuroprotectors (GNPs) » توضیح می‌دهند.

دیو شوبرت، اولین نویسنده این مطالعه جدید گفت: استدلالی برای Geroprotector  وجود دارد که اگر بتواند طول عمر را افزایش دهد و از مدل موش‌ها به انسان‌ها منتقل شود، شما قادر به کاهش ظهور بسیاری از بیماری‌های مرتبط با پیری از جمله آلزایمر، پارکینسون، سرطان و … خواهید بود.

محققان چندین ترکیب ضد پیری را از منابع طبیعی دریافت کردند. پیش از این در سال ۲۰۱۴ مطالعه‌ موسسه سالک نشان داد که «فیستین» (آنتی‌اکسیدان موجود در میوه‌ها و سبزیجات) می‌تواند به طور موثری مانع از دست دادن حافظه در موش‌ها شود. تحقیقات اخیر دیگر نیز در مورد فیستین نشان داد که این ترکیب موجب بهبود سلامت و افزایش طول عمر در حیوانات آزمایشگاهی می‌شود.

این تیم در کنار فسیتین، دریافتند که ترکیب امیدبخش دیگری به نام کورکومین که مشتق از ادویه زردچوبه است، پلاک آمیلوئید مرتبط با آلزایمر را روشن می‌کند و از همین رو یک ابزار تشخیصی جدیدی برای کشف شروع آلزایمر ارائه کردند.

در آینده، آزمایش‌های انسانی این ترکیبات ضد پیری، در درجه اول روی اثر درمانی آلزایمر متمرکز خواهد بود. (فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of