۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲

ترمیم حقوق بازنشسته‌ها کمک به معیشیت آنها است

اکبر ترکی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها گفت: برای همسان‌سازی بازنشسته‌ها در یک قسمت حدود ۲ هزار میلیارد تومان و در بخش دیگر چندی پیش مبلغی در بودجه تعیین شد که روی هم ۳ هزار میلیارد تومان می‌شود که بخصوص برای بازنشسته‌های تامین اجتماعی تخصیص پیدا کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: این همسان‌سازی برای بازنشسته‌هایی که زیر ۲ میلیون تومان دریافتی دارند، ان‌شاالله اصلاح می‌شود و این کاری است که مجلس می‌توانست انجام دهد. بازنشسته‌ها قشر ضعیفی هستند. امام سجاد(ع) در یکی از دعاهای خود فرموده‌اند که خدایا وسیع‌ترین رزق من را در زمان پیری قرار بده. در این زمان است که انسان توانایی کار اضافه ندارد و از آن طرف خانواده گسترش پیدا کرده و انتظار دارند ما باید بیشتر در این سنین و زمان بازنشستگی رسیدگی کنیم.

ترکی تصریح کرد: اما برعکس، کسانی که خیلی قبل‌تر بازنشسته شده‌اند با یک حقوق پایین بازنشسته شده‌اند و خیلی از حقوق و مزایا دیگر به آنها تعلق نمی‌گیرد که این باید ترمیم شود و هما طور که عرض شد این موضوع از طرف مجلس دنبال شد و امیدوارم کمک خوبی به آنها باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of