Saturday 22 February 2020 | شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
بازدید: 145

تحقق درآمدها موجب اختصاص بودجه‌ها می‌شود

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عباسعلی پوربافرانی با اشاره به انتقاد معاون آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر کمبود بودجه صندوق رفاه گفت: بودجه‌هایی که در لایحه بودجه پیش‌بینی می‌شود و در صحن مجلس نیز به تصویب می‌رسد، باید درآمدهای آن محقق شود تا به دستگاه‌های زیربط اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس افزود: صندوق رفاه نیز همانند سایر دستگاه‌ها است. باید برای آموزش هزینه بیشتری بپردازیم تا زیربنای کار محکم شود چراکه اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین اصول هر سیستمی‌آموزش است شکی در آن نیست اما به نظر بنده صندوق رفاه باید بتواند از سرمایه‌های موجود استفاده کند. ممکن است در برخی مواقع امکان برای تحقق بودجه پیش‌بینی شده، وجود نداشته باشد و درصدی از آن محقق شود لذا صندوق رفاه باید شیوه‌ای اتخاذ کند.

وی ادامه داد: اگر قرار بود بودجه پیش‌بینی شده مستقیما پرداخت شود که دیگر صندوق رفاهی نیاز نبود. صندوق رفاه باید فعالیت‌هایی که در اساسنامه آن پیش بینی شده را بتواند به نحوی مدیریت کند تا هم از منابع داخلی خود بیشتر استفاده کند و هم به نوعی حالت سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد را ایجاد کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد لزوم افزایش بودجه صندوق رفاه متناسب با افزایش دانشجو گفت: برخی از موارد در بودجه‌های صندوق رفاه به صورت سرمایه‌ای است، به عنوان مثال الزاما نیازی نیست که خوابگاه‌ها هر روز ساخته شوند و در این مواقع باید پیش‌بینی شود تا در دراز مدت بر اساس میزان دانشجویی که در طول سالیان متمادی اضافه می‌شود، خوابگاه از قبل ساخته شده باشد نه اینکه هر سال به تعداد دانشجویی که اضافه می‌شود، تعداد خوابگاه نیز اضافه شود.

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس اظهار داشت: در برخی موارد افزایش بودجه صرفا با افزایش دانشجو نیست بلکه باید مدیریت منابع وجود داشته باشد یعنی باید پیش‌بینی کنند که بخشی را از طریق منابع دولتی و بخشی را از طریق ساختمان‌های مازاد استفاده کنند. در حال حاضر ساختمان‌های مازادی در کشور وجود دارد که اگر درست مدیریت شود می‌تواند بخشی از نیازهای صندوق رفاه، معاونت‌های آموزشی یا دانشجویی فرهنگی را تامین کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: تاکید می‌کنیم که آن میزان بودجه‌ای که برای صندوق‌ها پیش بینی شده، محقق شود ضمن اینکه مدیرعامل صندوق باید تدبیر لازم برای مدیریت منابع را به کار بگیرد که از کمترین بودجه بیشترین استفاده را کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of