Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
بازدید: 251

تجزیه و تحلیل عرق جایگزینی برای نمونه‌گیری خون

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، از آنجایی که نمونه‌برداری و آزمایش خون برای بسیاری از افراد ناخوشایند است، تعداد زیادی دستگاه ساخته شده که این آزمایشات و نمونه‌گیری‌ها را با استفاده از جمع‌آوری عرق‌ و تجزیه و تحلیل آن انجام می‌دهد.

براساس گزارش «نیواطلس»، یک باند جدید شبیه به بیوسنسورها این کار را آسان‌تر می‌کند زیرا هیچ اجزای الکترونیکی در آن وجود ندارد، این دستگاه که توسط دانشمندان چینی و آمریکایی ارائه شده، شامل یک غشای پلی‌استر انعطاف‌پذیر و چسبناک است که توسط یک «سوسپانسیون سلیکا» ضد آب پوشیده شده و همچنین داخل این پوشش ۴ سوراخ جذب فوق‌العاده آ‌ب وجود دارد.

طبق این گزارش، هنگامی که این باند بر روی پوست بیمار قرار می‌گیرد، عرق پوست از طریق کانال‌هایی وارد سوراخ‌های کوچک باند می‌شود. سپس هر یک از این سوراخ‌ها طبق سطح pH عرق، غلظت کلروید، گلوکز و کلسیم تغییر رنگ می‌دهد.

همچنین، بیماران با استفاده از یک دوربین گوشی تلفن همراه و نرم‌افزار مربوطه می‌توانند رنگ‌ سوراخ‌ها را تشخیص دهند و ۴ پارامتر را بازخوانی کنند.

گفتنی است؛ در حال حاضر دانشمندانی از دانشگاه علم و فناوری پکن، آکادمی علوم چین، موسسه فناوری کالیفرنیا و دانشگاه کالیفرنیا بر روی ارتقای حساسیت این دستگاه کار می‌کنند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of