Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
بازدید: 196

تاکید رئیس فراکسیون مجلس بر نگاه صددرصد حمایتی نمایندگان از هلال احمر

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمدحسین قربانی، رئیس فراکسیون هلال احمر در مجلس شورای اسلامی در این اجلاس با بیان اینکه در تاریخ و خانواده هلال احمر حدود ۶-۷ سال است که چنین اجلاسی در سطح سراسری تشکیل نشده بود، افزود: تشکیل این اجلاس و جمع شدن خانواده گسترده هلال احمر برای بازخوانی وظایف و برنامه‌های محوله، می‌تواند راهگشای مشکلات پیش روی هلال احمر باشد و بهترین مسیر برای تحقق شعار چشم انداز آینده که شعار این اجلاس است، تشکیل همین گردهمایی و کارگروه‌ها است.

رئیس فراکسیون هلال احمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز در مجلس شورای اسلامی، رویه‌ای حمایتی از جمعیت هلال احمر وجود دارد و هلال احمر به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی در واقع بهترین حمایت را از سوی مجلس شورای اسلامی دارد، اضافه کرد: بزرگترین فراکسیون مجلس، فراکسیون هلال احمر با عضویت ۱۴۷ نماینده است و با قطعیت می‌توان گفت پیشنهادات مربوط به حوزه هلال احمر با حمایت قاطع نمایندگان تصویب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه گستره خدمات هلال احمر به حدی است که در حوادث جاده ای اولین امدادرسانان، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر هستند که به آسیب دیدگان خدمات‌رسانی می‌کنند، افزود: به همین دلیل، نمایندگان مجلس اهمیت خدمات هلال احمر را به خوبی درک و لمس کرده اند.

دکتر قربانی موضوع مهم و مورد توجه در جمعیت هلال احمر را لزوم گسترش پایگاه‌های امدادی جمعیت در سراسر کشور دانست و افزود: در ساختار هلال احمر نیاز به هزار و ۲۰۰ پایگاه امدادی داریم تا خدمات این جمعیت به بالاترین حد کیفیت برسد اما در حال حاضر ۵۷۰ پایگاه فعالیت دارند. البته این تعداد پایگاه یعنی در تمام حوزه‌های انتخابیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حداقل یک پایگاه امداد جاده ای وجود دارد و حمایت نمایندگان از هلال احمر به دلیل اشرافیت بر خدمات جمعیت است.

رئیس فراکسیون هلال احمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر را باید الگوی ارائه خدمت در تمام نهادها قرار دهیم، اضافه کرد: امروز مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه بالغ بر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاصی و بالغ بر ۷۰۰ میلیارد از بودجه عمومی برای جمعیت هلال احمر در نظر گرفته شده است.

دکتر قربانی با اشاره به شرایط سخت بودجه ای و مشکلات عدیده ای که دولت برای تامین منابع عمومی با آنها مواجه است، خاطر نشان کرد: نگاه و تمرکز مجلس شورای اسلامی این است که کمترین مقدار هم از منابع عمومی یا ردیف بودجه هلال احمر کم نشود. برهمین اساس که امسال تمام پیشنهادات بودجه‌ای هلال احمر در کمیسیون‌های تخصصی مجلس به تصویب رسیده است که این به معنای نگاه صد در صدی همراهی و همکاری مجلس شورای اسلامی با هلال احمر است.

وی با اشاره به اینکه بنده ۳۰ سال است که عضو داوطلب جمعیت هلال احمر هستم، تاکید کرد: امروز سرمایه هلال احمر، منابع مجلس و موارد قانونی و داشته‌های سخت افزاری و نرم افزاری نیست؛ بلکه امروز بزرگترین سرمایه هلال احمراعتماد عمومی مردم به این نهاد خدمت رسان است. پس همه دست به دست هم دهیم تا در این سرمایه گران‌سنگ ذره‌ای خلل وارد نشود چراکه هیچ کجای دنیا چنین حمایت و اعتماد و سرمایه‌ای از جمعیت‌های ملی وجود ندارد. پس بر ماست که در حفظ این سرمایه تمام تلاش خود را به کار گیریم و شعارمان در سال ۹۸ عضویت یک نفر از هر خانواده در جمعیت هلال احمر باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of