Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
بازدید: 272

بیمه ساختمان‌ها از دستور خارج شد/ تقویت نظارت بر ساخت و ساز و پوشش بیمه‌ای

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ضرورت بیمه ساختمان‌ها در کشور، این امر را آینده‌نگری عنوان و تصریح کرد: در عین حال می‌بایست در حوزه نظارت با ریزبینی و تیزبینی عمل کرد تا از بتوان از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری کرد.

 

 

عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت ضمند بیان مطلب فوق اذعان داشت: بیمه ساختمان‌ها از جمله مباحث مطرح شده در برنامه ششم بود که رای نیاورد و به همین دلیل از دستور خارج شد.

گودرزی متذکر شد: افزایش هزینه صدور پروانه موجب شده دهک‌های پایین و توده مردم که درآمد کافی ندارند، از پرداخت این هزینه برنیایند. البته تصمیماتی که در خصوص ساختمان‌های عمومی و مرتفع اخذ می‌شود، مبحث دیگری است؛ اما به هر حال با رعایت استانداردها و اجرای دستورالعمل‌های کارشناسی، قطعا حوادثی چون ریزش ساختمان پلاسکو را دیگر شاهد نخواهیم بود.

 وی با بیان این که متاسفانه ملاحظات بر رعایت ضوابط قالب شده است، گفت: امروز در بحث ارزش افزوده و کسب منفعت بیشتر، برخی از افرادی که در ساخت و ساز مسکن سرمایه‌گذاری و بناهایی را که احداث می‌کنند که از کیفیت بالایی برخوردار نیست و ناظر هم آنچنان که شایسته است، نظارت ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: گاهی مشاهده می‌شود پروانه ساخت ملک جدید اخذ شده، اما در عمل فقط برای مقاوم‌سازی اقدام شده است که نمی‌توان آن را به کل جامعه مهندسی تعمیم داد، اما می‌طلبد سازمان نظام مهندسی بر عملکرد مهندسین رفتار جدی‌تر و معقول‌تری در پیش گیرد.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۵۵

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of